Lyon ohromuje PSG neskorým návratom v trileri Ligy majstrov žien

Olympique Lyonnais predviedli ohromujúci neskorý comeback a doma vyhrali 3:2 Paríž Saint Germain v úplne francúzskej verzii Liga majstrov žien prvý zápas semifinále v sobotu s tromi Lev góly prichádzajúce v posledných 10 minútach.

Lyon, z ktorého osem titulov v Lige majstrov robí najúspešnejší klub v histórii súťaže, začal dobre a vyvíjal veľký tlak, ale PSG Pohodlne to absorboval a potom ich zasiahol niekoľkými hlúpymi údermi.

Útočníčka PSG Marie-Antoinette Katoto prelomila patovú situáciu v 44. minúte, keď sa obrankyňa Lyonu Ellie Carpenter potopila a nechala jej tak akurát dostatok priestoru na vystrelenie nízkej strely do siete napriek tomu, že stratila rovnováhu.

PSG bolo premrhané aj napriek dvojke Maríe Antoniety Katoto (REUTERS)

Po troch minútach druhého polčasu opäť skóroval Katoto. Katoto, ktorú hrá Selma Bacha, využila zablokovanú strelu a rýchlo stlačila spúšť, aby zdvojnásobila náskok svojho tímu.

Tento gól vyvolal silnú odozvu Lyonu, no na gól si museli počkať do 80. minúty, keď Kadidiatou Diani napálil loptu do ľavého dolného rohu, aby zakončil zbesilé zakončenie.

O päť minút Lyon vyrovnal, keď Melchie Dumornay senzačným zásahom zakrútil do horného rohu a o minútu neskôr strelil víťazný gól striedajúci Amel Majri parádnou otočkou a strelou.

Skoršie cez deň Chelsea dosiahla senzačné víťazstvo 1:0 proti Barcelone v prvom zápase semifinále, keď škótsky stredopoliar Erin Cuthbert strelil jediný gól zápasu v 40. minúte a udelil Barce prvú prehru v sezóne.

Chelsea bude budúcu sobotu hostiť Barcelonu v druhom zápase na Stamford Bridge, zatiaľ čo Lyon v nedeľu pocestuje do PSG na druhý zápas ich baráže.

Pozrite si vzrušujúci celofrancúzsky súboj v semifinále ženskej Ligy majstrov UEFA medzi osemnásobným šampiónom Olympique Lyonnais a hlavným rivalom Parížom Saint-Germain. Sledujte všetky akcie naživo a zadarmo na DAZN.

Môžeme zarábať provízie z niektorých odkazov v tomto článku, ale nikdy nedovolíme, aby to ovplyvnilo náš obsah. Tieto príjmy pomáhajú financovať žurnalistiku v The Independent.