Životopis Josepha Goebbelsa sa predal pred berlínskou premiérou – The Hollywood Reporter

z Nemecka Kino Beta nahromadil niekoľko územných dohôd pre svojho Jozefa Goebbels životopisný film Führer a zvodca pred premiérou filmu v r Európsky filmový trh v Berlín ešte tento týždeň. Beta podpísala teritoriálne dohody o všetkých právach so Španielskom (A Contracorriente), Portugalskom (Films4You), Škandináviou (Mis Label), Beneluxom (Dutch Film Works), Českou republikou (Donart Film), bývalou Juhosláviou (Discovery) Japonskom (AT Entertainment ) a Austrália a Nový Zéland (Moving Story Entertainment) za celovečerný film. Wild Bunch uvedie film na nemecky hovoriacich územiach.

Réžia: filmár/spisovateľ/historik Joachim A. Lang, ktorý režíroval film z roku 2018 Mack The Knife – Brechtov film za tri groše s Larsom Eidingerom, Führer a zvodca hrajú Robert Stadlober ako Goebbels, rakúsky herec Fritz Karl (Sissi) ako Adolf Hitler a Franziska Weisz (The Swarm) ako Goebbelsova manželka Magda. Stadlober hrá aj v titule Panoráma od Josefa Hadera Andrea sa rozvádzaktorý bude mať svetovú premiéru o hod Berlín tento rok.

Film sleduje Goebbelsa za posledných sedem rokov jeho života, keď spolu s Hitlerom pracoval na vytvorení a riadení nacistickej antisemitskej propagandistickej mašinérie, vrátane produkcie takých neslávne známych filmov ako napr. Jud Süß to je Ewig Jude, s cieľom pripraviť nemecký ľud na masové vraždenie Židov. Po porážke pri Stalingrade a čoraz zúfalejšej situácii koncom roka 1944 Goebbels plánuje najradikálnejší propagandistický čin, svoju poslednú inscenáciu, s Hitlerovou samovraždou, vyvraždením jeho rodiny a vlastnou samovraždou.

Führer a zvodca produkovali Till Derenbach a Michael Souvignier pre Zeitsprung Pictures (Kleo) a koprodukovaný so Sandrou Dujmovic z regionálnej verejnoprávnej televízie SWR, Maya spol. sro a Act/HQ.

Beta premietne film na Európskom filmovom trhu v Berlíne vo štvrtok 15. februára o 11:00 na CinemaxX10 a v sobotu 17. februára o 16:20 na CinemaxX12.