Už ma nedávajte medzi rozhodcov: Vincent Kompany, nešťastný po remíze Burnley

Burnley manažér Vicente Kompany musel ľutovať ďalšie rozhodnutie rozhodcu po tom, čo jeho tím bojujúci o zostup remizoval 1:1 Vlci.

Deň po tom, čo Kompany povedal, že rozhodcovské štandardy v prvá divízia Táto sezóna „nebola dosť dobrá“, Belgičan spochybnil rozhodnutie Thomasa Bramalla udeliť Wolves priamy kop, ktorým Rayan Ait-Nouri zrušil gól Jacoba Bruuna Larsena v nadstavenom čase v prvom polčase.

Ait-Nouri podľahol výzve od Dary O’Shea, ale Kompany povedal, že medzi nimi nedošlo k žiadnemu kontaktu.

“Už ma nestav medzi rozhodcov!” Povedal Kompany.

„Ale ak je to potrebné, samozrejme, bol by to problém. Ak spravíš piruetu a spadneš sám, bez akéhokoľvek kontaktu, tak to jednoducho nie je faul, myslím, že na tom sa všetci zhodneme.

„Ale aj rozhodca je v najlepšej pozícii všetkých čias, naozaj dobrá, vidí to, ja to vidím trikrát ďalej ako on a z nejakého dôvodu sa z ničoho nič rozhodlo.

“Potom sa pozriem na svoj vlastný tím a na to, ako bránime štandardky, vždy je to tak, ale áno, je to opakovaný zápas a to to neuľahčuje.”

Remíza predĺžila sériu bez prehry Burnley na štyri zápasy, no náskok na istotu narástol na šesť bodov Nottinghamský les porazili Fulham 3:1.

Burnley bolo na vrchole väčšinu zápasu, ale nedokázalo presadiť svoju dominanciu. Kompany to však videl tak, že jeden bod získal a nie dva prehral.

“Hrali sme vo všetkých smeroch tak, ako sme mali hrať,” povedal.

„Boli sme agresívni, boli sme vpredu, vytvárali sme si príležitosti. Mám pocit, že na všetkých úrovniach to bol dobrý výkon. Vezmem pointu a budeme pokračovať.

“Hráčov môžem len pochváliť. Dnes vyzerali ako tím Premier League. Nedáva nám to body ani nás to v lige neposúva vyššie. Možno patríme o niečo vyššie, keby nebolo toľkých zlých rozhodnutí.

„V tejto fáze sme si nezískali právo zostať v Premier League. Všetko, čo potrebujeme, je šanca bojovať, to je všetko. Nikdy to nebude ľahká sezóna, nie je prekvapujúce, že sme tam, kde sme, ale môžem vám zaručiť, že budeme bojovať až do poslednej chvíle.”

Šéf Wolves Gary O’Neil označil remízu za “spravodlivý výsledok”, pretože jeho zranená strana sa snažila získať bod, čo ich posunulo na 42 v kampani, čím prekonali súčet z minulej sezóny.

Hlavička Ait-Nouriho bola jeho tretím gólom zo štyroch pre Wolves, keďže hrá vo vyspelejšej úlohe, pričom sa zranilo niekoľko útočníkov.

Hoci Alžírčan v druhom polčase premárnil skvelú príležitosť, keď hral jeden na jedného, ​​O’Neil je vďačný za gólovú formu.

“Zvláda to neuveriteľne dobre so zmenami a rôznymi oblasťami, v ktorých sme ho požiadali, aby sa objavil,” povedal.

„Nie veľmi často, ale občas vyzerá ako ľavý obranca, žiaľ, boli to dva razy, keď bol šesť yardov mimo a musel prekonať brankára, ale opäť predviedol neuveriteľný výkon.

“Burnleymu by sa to páčilo.” Wolves bez Pedra Neta, bez Matheusa Cunhu, bez (Hee Chan) Hwanga, bez (Jean-Ricner) Bellegarde, bez (Craiga) Dawsona, Burnley by to určite považovalo za hru, do ktorej by mohli ísť a pokúsiť sa vyhrať.

„A chalani nevyzerali ako tím, ktorý sa dostal na 41 bodov a bol šťastný, že sa vyrovnal. Myslel som si, že bojovali, fungovali, ukázali kvalitné momenty. “Som naozaj hrdý na to, čo vyprodukovali a situácia sa zdá byť lepšia.”