„Úplne mimo kontroly“: Phoenix Open prestáva predávať pivo, pretože opití golfoví fanúšikovia spôsobujú chaos

Chaotické davové scény ovplyvnili samotný golf Phoenix otvorený pre odpadové hospodárstvo zatiaľ čo zosuvy pôdy, snehoví anjeli a boje zatienili turnaj.

Videá opitých scén na sociálnych sieťach sa stali virálnymi, čo dokonca viedlo k tomu, že predaj alkoholu bol počas podujatia nakrátko pozastavený a fanúšikovia so vstupenkami uviazli pri prekážkach, do ktorých sa nemohli dostať.

Posledný deň akcieMinulý rok kapitán amerického Ryder Cupu Zach Johnson a golfový kolega Billy Horschel S divákmi si vymieňal nahnevané slová. na turnaji, ktorý je jednoducho najnavštevovanejší v tomto športe, ale aj na turnaji, kde sa správanie fanúšikov stalo samo osebe príbehom.

Johnsona bolo počuť, ako to hovorí divákom že už je toho „otrávený“ a žiadal, aby „len držali hubu“.

Niektoré videá z Phoenix Open sa stali virálnymi na sociálnych sieťach

(USA TODAY Sports cez Reuters Con)

Horschel, v samostatnom incidente, bol videný protestovať na diváka za krik, zatiaľ čo jeden z jeho hrajúcich partnerov, kvalifikant Nicolo Galletti, sa chystal strieľať.

„Ty vole, keď skončím s panákom, drž hubu, človeče,“ zakričal Horschel. “Snaží sa tu trafiť golfový úder; je to naša prekliata práca.”

Polonahý muž bol zatknutý po skákaní cez laná a ponorení sa do greenside bunkra na 16. jamke, kde pokračoval v predvádzaní „snehových anjelov“ v piesku, ale keď sa dostal do bunkra, neobťažovali ho stewardi ani ochranka. urobenie zápisu v štýle točenia/dopredu v nesprávnom čase a jeho oslava potom.

Bývalý víťaz BMW PGA Championship Byeong Hun An na sociálnej sieti označil toto podujatie za „sračku“, ktorá sa „na každej jamke úplne vymkla kontrole“.

Dodal: “V priebehu rokov som tu hral niekoľkokrát a dodnes to bolo dobré.”

Fanúšikovia sa obliekajú a užívajú si udalosť v Scottsdale.

(Getty Images)

Podujatie v TPC Scottsdale malo v sobotu viac ako 250 000 divákov a vymklo sa spod kontroly.

V polovici popoludnia fanúšikovia nemohli vstúpiť napriek tomu, že mali lístky, pretože organizátori prijali opatrenia, aby sa vyhli preplneniu, pretože hru ovplyvnili silné búrky.

Je pochopiteľné, že dážď spôsobil, že trať bola šmykľavá. no viacerí fanúšikovia sa rozhodli premeniť trávnaté brehy na zosuvy pôdy, šmýkať sa hlava-nehlava dolu kopcami a dokonca oslavovať vylievaním piva nad hlavu, za potlesku svojich priateľov a divákov. Iné padali s trochu menšou presnosťou pozdĺž brehov.

Na sociálnych sieťach sa dokonca objavilo video, v ktorom fanúšikovia padali na zem a bojovali v špine, pričom sa do toho zapojili aj iní fanúšikovia a rozbili situáciu.

Podujatie vo Phoenixe, prezývané „the people’s open“, sa stalo známym pre svoje búrlivé davy a očakáva sa, že niektoré časti budú hlasnejšie ako vaše priemerné golfové podujatie, najmä 16. jamka podobná Koloseu, kde umiestnili tabule vyzývajúce účastníkov, aby mlčali. . roky ignorovaný.

Každé ráno, hneď ako sa otvorili brány, bol nával ľudí v rade pred svitaním, aby sa dostali na 16. jamku, v podobe „štartovacej čiary“ pretekov, a bolo hlásené, že jedna žena spadla a bola odvezený do nemocnice počas slávností na štadióne. štýlové stánky, zatiaľ čo videá mužov oblečených ako Oompa Loompa krútili hlavami, ľudí, ktorí si dali panáky horčice a vypili viac pollitrov, ako by ktokoľvek dokázal spočítať.

Zatiaľ čo Nick Taylor dostal svoj piaty PGA Tour titul na druhej jamke play off proti Charleymu Hoffmanovi, videá súbojov a zosuvov pôdy už ďaleko presiahli sféru golfu.

Fanúšikovia si každý rok bežne pijú drinky na 16. greene po hole-in-one. Mexičana Carlosa Ortiza v roku 2022 prešla plechovka od piva.

Minulý rok turnaj hrdo tvrdil, že sa predalo viac ako milión pív, no vyvstanú otázky, či víkendové udalosti môžu mať dôsledky na ďalší Ryder Cup, ktorý sa bude konať v Bethpage v New Yorku.

So správami PA.