Tréner Chelsea Mauricio Pochettino je presvedčený, že VAR „poškodil anglický futbal“

šéf chelsea Mauricio Pochettino hovorí, že VAR je „škodlivý“ Angličtina futbal“ po tom, čo jeho tímu v Aston Ville odopreli víťaza z dôvodu zranenia.

Blues si mysleli, že sa prevrátili polčasové manko 2:0 vo Villa Parku, keď Axel Disasi havaroval v hlavičke, ktorá nebola povolená za faul na Diega Carlosa v rozohrávke.

Rozhodca Craig Pawson Neodpískal faul v reálnom čase, ale urobil tak potom, čo mu VAR Christopher Kavanagh poradil, aby skontroloval monitor ihriska.

Ešte viac sa zameriava na systém kontroly rozhodnutí po Nottingham Forest obvinil VAR Stuarta Attwella za zaujatosť po tom, čo nezasiahol do troch rozhodnutí o sankciách.

“Každý, kto sledoval zápas, bude sklamaný,” povedal Pochettino pre TNT Sports. „Dve rôzne veci, rozhodca povedal, že to bol faul a neuznal gól a potom išiel do VAR, aby to potvrdil.

„Rozhodca je neuveriteľný a smiešny. Je ťažké akceptovať niečo také v semifinále (FA Cup proti Manchestru City) pred dvoma týždňami to bola hádzaná a nebola to penalta, rozhodca to nepreskúmal.

“Je to bolestivé, pretože to poškodilo anglický futbal a myslím si, že hráči Vily a ich fanúšikovia nechápali, prečo gól nebol uznaný.”

„Povedali, že to bol faul a keď sa pozriete na výzvu, čo sa stalo, keby sme išli do každej výzvy, ako je táto, bude to faul a hru by sme nedohrali s 11 hráčmi.

“Môžeme hovoriť o výkone alebo rozhodnutí: poškodzuje to hru.” Som kľudný a je to len na pomoc. Teraz sa musíme pohnúť vpred a bude to novinka s nepovoleným gólom.“

Štyri dni po jeho noci hrôzy v Arsenal Prehra 5:0 v utorok vyzerala byť ďalšou ťažkou nocou pre Chelsea, pretože po polčase prehrávala 2:0 vlastným gólom Marca Cucurellu a gólom Morgana Rogersa.

V druhom polčase sa ale spamätali a vďaka gólom Noniho Maduekeho a Conora Gallaghera pred predĺžením vyrovnali.

Napriek tomu, že fúkal do vedenia 2:0, Villa to bude vnímať ako bod získaný po tom, čo sa ocitne ako nohatý a pod svojim najlepším výkonom.

V boji o postup do Ligy majstrov sa posunuli o sedem bodov pred piaty Tottenham, no Spurs majú v rukách tri zápasy.

Muži Unaia Emeryho, ktorí majú čoraz väčší zoznam zranení a musia bojovať o semifinále Európskej konferenčnej ligy, zostanú favoritmi na umiestnenie v prvej štvorke, pričom londýnsky klub stále musí hrať s Arsenalom, Chelsea, Liverpoolom a Manchestrom City.

Utrpeli ďalšie problémy so zraneniami, pretože vplyvný brankár Emiliano Martínez odišiel po polčase s problémom s podkolennou šľachou, zatiaľ čo Youri Tielemans musel odkrívať s problémami s slabinami.

Emery povedal: „Zajtra ho otestujeme (Martinez). A so zranením Tielemansa počkáme do zajtra. Dúfam, že nie veľa.

„Martínez je veľmi dôležitý, to je jasné. Veľa nám to šetrí. Ale Robin (Olsen) nás zachránil v 90. minúte v presilovke jeden na jedného proti (Cole) Palmerovi.

„Sme veľmi spokojní, dokonca aj s bodom, ktorý sme dnes získali. Našou cestou je byť konzistentný. A 35 zápasov so 67 bodmi. Analýza zápasu, samozrejme, pretože Chelsea bola kandidátom na umiestnenie medzi štyrmi najlepšími, rozdiel, ktorý máme v tabuľke, je dobrý.”