Tottenham „nie je hotový článok“, ale je na správnej ceste – Ange Postecoglou

Ange Postecoglou cítil remízu Tottenhamu 1:1 západná šunka Bol to krok správnym smerom napriek strate ďalších bodov v pretekoch o prvú štvorku.

Skorý gól Brennan Johnsonovej bol zrušený gólom z Kurt Zouma ako šialenstvo Londýn Derby sa skončilo nerozhodne.

“Myslím si, že celkovo sme hru kontrolovali celkom dobre,” povedal tréner Spurs.

“Sú veľký a silný tím. Sedia hlboko a sťažujú vám to. Vo svojom prístupe musíte byť celkom pokojní, ale aj veľmi disciplinovaní, pretože sú hrozbou v protiútoku.

„Inkasovali sme gól pri štandardke, ale so zvyšnými štandardkami sme si poradili veľmi dobre. V prvej tretine nám trochu chýbala jasnosť myslenia.

„Ale sú to ľudské bytosti, je to len futbal. Rád by som mal joystick a dal si ich tam, kde chcem, ale takto to nefunguje.

„Niekedy máme viac času, ako si myslíme. Boli chvíle, keď lopta prešla oblasťou, keď sme mali byť v týchto oblastiach.

„To všetko je súčasťou vývoja. Preto máme trénerov, preto vyvíjame systém. Nie sme hotový článok a vieme to.

“Dnes večer sa dalo povedať, že toto je tím, ktorý stále ide správnym smerom.”

West Ham mal ísť do vedenia už po štyroch minútach, keď sa Mohammed Kudus presadil cez bránu, no Jarroda Bowena dať širokú jednoduchú príležitosť.

O niečo viac ako minútu boli pozadu, keď Tottenham premárnil následnú príležitosť, Timo Werner prešiel za Johnsonom, aby zamietol domov.

Hammers vyrovnali bizarným spôsobom v 19. minúte, keď Bowen zahral rohový kop.

S brankárom Spurs Guglielmom Vicario nasadeným na jeho čiare, Zouma, neoznačený, nastúpil a hlavou poslal loptu do siete z jeho chrbta.

Michail Antonio po prestávke premárnil skvelú šancu dostať West Ham dopredu, keď zastavil Mickyho van de Vena, aby išiel jeden na jedného s Vicariom, no jeho strelu minul.

Destiny Udogie to mohla vyhrať pre Spurs v čase zranenia, ale strieľala priamo na Lukasza Fabianskeho.

“Nakoniec to bolo asi fér, urobili sme veľa dobrých vecí a dnes večer sme ukázali oveľa väčšiu odolnosť v obrane,” povedal šéf Hammers David Moyes.

“Vyzerali sme ako hrozba a museli sme odviesť dobrú prácu, aby sme zastavili veľmi dobrý tím Tottenhamu.”

Moyes, ktorého tím v decembri porazil Tottenham 2:1, dodal: “Celkovo, ak by ste mi pred začiatkom sezóny dali štyri body nad Spurs, potriasol by som vám rukou, odišiel a povedal ‘veľmi ďakujem.’ ..“