Toto ma nakopne: Adam Peaty sa po svetovom bronze zameral na olympijský cieľ

Adam Peaty odzrkadlil na väčšom obraze olympijského roka po zbieraní bronzovej medaily po svojom návrate do klubu Svet Finále šampionátu na 100 metrov znak v Dauhe.

Peaty bol vylúčený z podujatia v roku 2022 pre zranenie nohy a minulý rok vynechal po tom, čo odišiel zo športu, aby uprednostnil svoje duševné zdravie.

Po najrýchlejšej kvalifikácii do finále Peaty (29) neohrozil zlatého medailistu Nica Finka z USAktorý viedol od začiatku do konca.

Fink dosiahol 58,57 sekundy taliansky Druhý Nicolo Martinenghi s 58,84 a potom Peaty, ktorý vyhral podujatie trikrát a získal bronz s 59,10.

“Je to horkosladké, pretože sme sem neprišli pre medaily,” povedal Peaty, ktorý sa stane majorom britský kandidát na pódium na olympijských hrách v Paríži.

“Skutočne som sa príliš nebál o medaily, pretože to jednoducho nie je cieľ.” Vyšli sme z tvrdého pracovného stola.

„Včera v noci mi dala záblesk nádeje, že by som mohol byť rýchlejší aj dnes a možno by som aj bol, keby som tieto schopnosti vykonal.

Moje šťastie pochádza z vedomia, že som nemohol urobiť nič iné, a dnes večer som vedel, že som mohol urobiť niečo viac. Toto ma bude tlačiť.

Adam Peaty

“Som sklamaná z tej vône, ale tiež sa musím uistiť, že ju nepoužijem, pretože som sa do nej už dlho nepúšťala.

„Musíte nájsť správnu rovnováhu. Moje šťastie v tomto športe pochádza z vedomia, že som nemohol robiť nič iné, a dnes večer som vedel, že som mohol urobiť niečo viac.

“Ale povedal som si, že ak by som dnes večer dostal to, čo som chcel a možno by som dosiahol najlepší možný výkon, aký som tu mohol predviesť, možno by to bolo také nebezpečné, ako keby som nedostal to, čo som chcel, pretože toto sa raz skončí.” Tlačte na mňa, aby som sa uistil, že tieto zručnosti vykonávame dokonale.“