Tepelný stres môže singapurskú ekonomiku stáť viac ako 1,5 miliardy dolárov

Ľudia sedia pri lodi počas západu slnka v Singapure.

Rusan Rahman | Afp | Getty Images

Ekonomické straty Singapuru v dôsledku tepelného stresu sa v roku 2035 priblížia k 1,64 miliardám dolárov v dôsledku poklesu produktivity práce v porovnaní s rokom 2018 pred pandémiou. Ukázala to nedávna štúdia Národnej univerzity v Singapure.

V roku 2018 spôsobil tepelný stres pokles priemernej produkcie o 11,3 % v štyroch najväčších singapurských hospodárskych sektoroch – službách, stavebníctve, výrobe a poľnohospodárstve. A je to stále horšie.

V správe NUS Project HeatSafe sa uvádza, že po očistení o infláciu sa straty produktivity v roku 2035 zvýšia na 14 %, čo spôsobí ekonomickú stratu 2,22 miliardy S$ (1,64 miliardy USD).

Škody budú výrazne vyššie u pracovníkov, ktorí sú vystavení nepriaznivým podmienkam prostredia – tí, ktorí pracujú pod slnkom alebo sú vystavení iným zdrojom tepla, ako sú stroje.

“Odhaduje sa, že za každý horúci deň predstavuje znížená produktivita pracovníka počas pracovnej doby (tj absencia) priemernú stratu zárobku 21 USD na pracovníka.”

Project HeatSafe je prvou rozsiahlou štúdiou v Singapure, ako aj v regióne, na posúdenie vplyvu rastúcich teplôt na produktivitu a zdravie na individuálnej a makroekonomickej úrovni.

Natalya Borzino zo Singapore-ETH Center, spoluautorka projektu HeatSafe, uviedla, že rok 2018 brali ako základ pre štúdiu, pretože to bolo pred vypuknutím choroby a zároveň posledným „normálnym rokom“, za ktorý tím mal údaje.

Ostrov je krajina Otepľuje sa dvakrát rýchlejšie ako zvyšok svetas ňou UV index nedávno dosiahol „extrémne“ úrovne Druhýkrát za štyri dni najvyššie pásmo na singapurskom meradle pre slnečné UV žiarenie. z čerstvé čerstvé Odráža “mierne” úrovne zo stredy.

Krajina juhovýchodnej Ázie nie je jediná, ktorá čelí týmto extrémnym horúčavám.

Začiatkom februára vedci varovali Svet dosiahol kritickú teplotnú hranicu Prvýkrát zaznamenané počas celého roka. Vlani v júli generálny tajomník OSN Antonio Guterres varoval, že svet prešiel z globálneho otepľovania do „obdobia globálneho otepľovania“.

Okrem účinkov na kognitívne schopnosti a fyzické cvičenie štúdia NUS tiež zistila, že extrémne horúčavy ohrozujú singapurskú pôrodnosť. ktoré sú už na historických minimách.