Stewartova labutia pieseň, hviezdy Yorkshire sa vracajú: Hovorte o bodoch pred sezónou v okrese

Domáca kriketová sezóna sa začne tento týždeň, v piatok sa do mesta dostane 2024 Vitality County Championship.

Tu sa tlačová agentúra PA pozerá na niektoré z najpútavejších príbehov, s ktorými treba držať krok, keď sa akcia začne.

Tri v rade za Stewartovu labutiu pieseň?

Bude to koniec éry, v ktorej Alex Stewart na konci roka odhlasuje Surrey ako riaditeľ kriketu a bývalý kapitán Anglicka sa už etabloval ako prvý medzi rovnými v modernej histórii grófstva. Po tom, čo v posledných dvoch sezónach dominovali na šampionáte, bude ich hlad po treťom titule za sebou teraz ešte silnejší ako kedykoľvek predtým. “Dáme to do červena,” povedal pre Sky Sports Cricket Podcast. „Viem, že hráči majú chuť. Bude to opäť ťažšie? Určite, pretože všetky strany nás chcú poraziť.”

Záhada Anglicka

Testovací tréner Anglicka Brendon McCullum predstavil nový príbeh počas nedávneho turné po Indii, keď uviedol, že by bolo „trochu šialené“, keby kroky, ktoré urobili nováčikovia Tom Hartley, Shoaib Bashir a Ahmed Rehan boli brzdené nedostatkom presiloviek na začiatku domácej kampane. Je však ťažké byť príliš optimistický, pokiaľ ide o jej krátkodobé vyhliadky. Po dokončení svojej prvej série v pozícii vedúceho brániaceho hráča Anglicka je Hartleymu cesta do Lancashiru zatarasená podpísaním Nathana Lyona, ktorý je stále k dispozícii na sedem z prvých deviatich kôl napriek zásahu Cricket Australia. V Tauntone by mohol byť Bashir nútený dať si drink, keď sa anglická jednička Jack Leach vráti do plnej kondície. Ahmed má jasnejšiu cestu v Leicestershire po odchode Calluma Parkinsona, ale je možno najmenej pripravený stať sa hráčom v prvej línii v domácich podmienkach. Ako vždy, vzdialený vzťah okresného kriketu k rotácii môže spôsobiť bolesti hlavy.

Rukavice v hre

Počas leta sa bude určite veľa špekulovať o identite anglického testovacieho wicketkeepera, pričom dlhodobý status Jonnyho Bairstowa je neistý a bezchybná práca Bena Foakesa v Indii je podkopaná skromnými návratmi s pálkou. Rovnako ako Bairstow, ani Phil Salt chýba na začiatku anglickej sezóny v indickej Premier League, čo necháva dvere otvorené pre množstvo nádejných hráčov, ktorí sa prebojujú do čela preplneného radu. Ollie Robinson z Durhamu bol cez zimu prvou voľbou England Lions a už hrá ultraagresívny štýl ‘Bazball’. To isté platí pre tímového kolegu Foakesa zo Surrey Jamieho Smitha, zatiaľ čo od Jamesa Rewa sa po prelomovej sezóne 2023 v Somerset očakávajú veľké veci. Nech bitka začne.

Hviezdy zažiarili pre Yorkshire?

Dobrých správ bolo nebezpečne málo yorkshire v nedávnej dobe, keď dopad rasistického škandálu Azeem Rafiq vrhal dlhý tieň. Po zostupe do Divízie 2 v roku 2022 nasledovalo neuspokojivé povýšenie a Darren Gough sa ukázal ako riaditeľ kriketu. Fanúšikovia, ktorí očakávajú ďalšiu mizernú kampaň, majú dva dobré dôvody na optimizmus: Harry Brook a Joe Root. Po odstúpení od IPL budú dvaja najlepší pálkári v krajine k dispozícii na päť prvotriednych zápasov, každý v prvých siedmich kolách, vrátane štyroch spolu. Je nepredstaviteľné, že by drasticky nezlepšili úroveň a výrazne prispeli k umiestneniu Bielej ruže na návrat do najvyššej kategórie.

Durham späť tam, kam patria

Je tu hmatateľný pocit spravodlivého rozhorčenia, keď príde na Durhamov návrat na vrchol anglického kriketu. Uprostred vážnych finančných problémov v roku 2016 boli potrestaní nielen vynúteným zostupom, ale aj drakonickým 48-bodovým trestom na nasledujúcu sezónu. Nasledoval únik talentov a nádeje na opätovné povýšenie ešte viac narušili komplikácie súvisiace s koronavírusom. Teraz sú späť na mieste, kde na športoviskách nikdy nestratili, s progresívnym trénerom Ryanom Campbellom a nebojácnym tímom, ktorý riadia testovacie nádeje Matthew Potts, Brydon Carse, Alex Lees a Ollie Robinson. Fanúšikom, ktorí sa už osem rokov právom cítia urazení, bude každý bod chutiť sladko.