Steve Borthwick opisuje porážku Anglicka so Škótskom ako „naozaj bolestivú lekciu“

Frustrovaný Steve Borthwick cítil, ako jeho práca prebieha Anglicko Tím dostal „naozaj bolestivú lekciu“ od inšpirovaného Duhana Van Der Merweho. Škótsko po tom, čo Červená ruža utrpela štvrtú prehru v rade v Calcutta Cupe na ihrisku Murrayfield.

Prišli návštevníci Edinburgh dúfam, že budú tri Guinness Šesť národov víťazí v rade, ale po skvelom začiatku, v ktorom im pokus Georgea Furbanka pomohol dostať sa do vedenia 10:0 v prvej štvrťhodine.

Zablúdili však a ich klinickí hostitelia ich porazili mečom, ktorí vyhrali 30:21.

Van Der Merwe, ktorý vlani skóroval pri víťazstve Škótov v Twickenhame, bol opäť hlavným mučiteľom Anglicka, keď sa stal prvým mužom v tmavomodrom tričku, ktorý strelil hetrik v Kalkatskom pohári.

“Po prehre a výkone, pri ktorom si nemyslíte, že ste svoj potenciál maximalizovali, vždy príde sklamanie,” povedal hlavný tréner Borthwick.

“Nemyslím si, že tím dnes maximalizoval svoj potenciál.”

„Keď urobíte toľko manažérskych chýb na tejto úrovni, je veľmi ťažké vyhrať, obzvlášť proti tímu kvality Škótska.

„Nakoniec sme veľmi uľahčili Škótsku skórovať, ale boli veľmi klinické.

„Je to veľká lekcia pre náš tím, keď sa rozvíjame. Množstvo obratov veľmi sťažovalo víťazstvo.“

Anglicko prišlo do Edinburghu po prehre v deviatich zápasoch, no dostalo sa mu niečoho ako realita v rukách škótskeho tímu, ktorý je viac etablovaný ako tím pod vedením Gregora Townsenda.

“Všetci by sme boli radi, keby progresia bola pekná lineárna cesta, ale nakoniec to tak nie je, najmä keď sa o to pokúšate na tejto úrovni,” povedal Borthwick.

„To, čo ste videli, je tím, ktorý sa snaží rozvíjať, tím, ktorý sa snaží pridať do hry ďalšie vrstvy.

„Dnes sme urobili chyby a boli potrestaní; Niekedy sa vám podarí, niekedy nie. Proti tímu ako Škótsko to tak nie je.

„Je to skvelá skúsenosť s učením, skutočne bolestivá lekcia proti škótskemu tímu, ktorý je spolu už dlho. Mali veľa skúseností.

„Myslím, že je to prvýkrát, čo naše 10, 12 a 13 začali spolu a vyzeralo to tak, však? “Chýbala súdržnosť a príliš veľa základných chýb.”

Van Der Merweho víťazný hetrik, ktorý zahŕňal ohromujúci výbuch z vlastnej polovice, aby dostal Škótov vpred, ho priviedol k 26 pokusom v Škótsku, čo je jeden z bodov za najlepším národným rekordom tímu Stuart Hogg.

Spolukapitán Rory Darge pripustil, že pre jeho tím bola obrovská výhoda, že mal silný, napätý výlet ako krídlo Edinburghu, ktorý mu pomohol napredovať v poli takým razantným spôsobom.

“Zmení zápas, keď máte polovičnú príležitosť, využijete ju a skórujete,” povedal obranca. “To (druhý pokus s deficitom 10-7) je veľká podpora.

„Ako útočník je určite pekné, keď tvrdo pracujete v ruksaku a vidíte, ako Duhan beží. Je to taký dobrý pocit.”

Štrnásť dní po strastiplnej domácej porážke s Francúzskom bol Darge potešený, keď videl, ako Škótsko opäť získalo majstrovský titul, vďaka čomu získalo dve výhry za tri, pričom budúci mesiac odcestovalo do Talianska a Írska.

“V šatni je to úplne iný pocit ako pred dvoma týždňami,” povedal. „Aj keď boli časy, keď sa nám nedarilo, sme radi, že sme vyhrali s rozdielom deviatich bodov.

„Na začiatku to bolo asi ťažké, ale zvládli sme to. Urobili sme niekoľko chýb a súčasťou toho bol tlak, pod ktorý nás Anglicko dostalo.

„Ale Finn (Russell) a Benny (White) kontrolovali hru a umiestnili nás na správne miesta a útočníci na základe toho začali pracovať.

“Celý týždeň sme hovorili o dynamike a keď bol s nami, naozaj sme sa o neho opreli.”

Škótsko prehralo len jedno z posledných siedmich stretnutí s Anglickom, hoci to bola pre Dargeho prvá ochutnávka tohto stretnutia.

Víťazstvo nás určite teší – je to Kalkatský pohár.

Spolukapitán Škótska Rory Darge

23-ročný hráč odmietol akúkoľvek predstavu, že by Škóti mohli považovať víťazstvá nad starým nepriateľom za samozrejmosť.

“Rozhodne nás teší víťazstvo – je to Kalkatský pohár,” povedal. „Je to prvé, takže ja osobne sa teším.

„Atmosféra bola podľa mňa výnimočná a užijem si ju. “Musíte si to užiť a potom to uložiť do postele, aby sme sa mohli vrátiť a naozaj si užiť zápas s Talianskom.”