Spisovateľ „The Holdovers“ o vnášaní humoru do temných chvíľ – The Hollywood Reporter

David Hemingson opisuje túto scénu ako most, ktorý pomaly spája ústredné postavy filmu – profesora Paula (Paul Giamatti), nahnevaného tínedžera Angusa (Dominic Sessa) a kuchárku Mary (Da’Vine Joy Randolph). Nielenže to postaví Paula a Mary na rovnakú úroveň, keď jej pomáha pripraviť večeru, ale rýchlo sa prikloní na stranu Angusa a povzbudí Paula, aby viac akceptoval osamelého študenta.

„Vidíme, že Paul má vzťah s Mary, ale aj ona má (čoraz viac) rada Angusa,“ hovorí Hemingson. Pohŕdanie, ktoré zdieľajú privilegovaní študenti na Barton Academy, potvrdzuje ich intimitu počas celého filmu. Hoci je Angus jedným z „malých sráčov, ktorí nerobia nič iné, len sa sťažujú“, jeho prítomnosť počas prázdnin zmierňuje city smútiacej matky k nemu – najmä v tejto scéne, keď prichádza na jeho obranu.

V predchádzajúcej scéne Lydia Crane (Carrie Preston) pozýva Paula na svoj vianočný večierok – ale jeho zamilovanosť do spolužiaka ho príliš núti zúčastniť sa. „Bojí sa intimity,“ vysvetľuje Hemingson, ktorý tiež poznamenáva, že spojenie vybudované medzi Paulom a Mary umožňuje Mary pomaly odlupovať vrstvy Paulovho brutálneho správania. „Mary je zvedavá, pretože teraz začína vidieť, že tento chlap je rozmerný človek,“ dodáva Hemingson.

„Angus je príliš rozrušený a vo svojom vlastnom svete, ako tínedžer, na to, aby pochopil a rozpoznal, čo sa deje,“ hovorí Hemingson o horlivej postave Sessy, ktorá nepozná Paulove obavy z párty, vidí len to, ako to na vás zapôsobí. . osobne.

Hemingson, dlhoročný televízny spisovateľ, sám seba opisuje ako „gender fluid“, no dodáva: „Vidím svet cez nejasne komediálnu optiku.“ To z neho urobilo dokonalého spolupracovníka s režisérom Alexandrom Payneom, ktorého filmy často nachádzajú humor v dráme nepohody. Najväčší smiech v tejto scéne pochádza z toho, ako sa Mary otočila na päte po tom, čo napomenula Angusa za nadávky a okamžite vypľula svoj vlastný farebný jazyk, keď sa rozprávala s Paulom. “Nemá záujem mu klamať,” hovorí Hemingson. “Toleruje ho, toleruje ho, ale tiež hovorí pravdu o situácii.” Scenárista poznamenáva: „Práve v tejto ľudskej reakcii žije komédia.

Tento príbeh sa prvýkrát objavil vo vydaní 21. februára The Hollywood Reporter. Ak sa chcete prihlásiť na odber, kliknite sem.