Shudder kupuje Diablov kúpeľ Veroniky Franz a Severina Fialu

Shudder, streamovacia služba AMC Networks pre hororové filmy, trilery a príbehy o nadprirodzených javoch, získala „Diablov kúpeľ“, nový film od rakúskych autorov hororov. Veronika Franzová to je Severin Fiala. Dohoda prichádza pred svetovou premiérou psychologického trileru na Medzinárodnom filmovom festivale v Berlíne, kde sa bude premietať v súťaži.

Shudder získal všetky práva v Severnej Amerike, ako aj v Spojenom kráľovstve, Írsku, Austrálii a na Novom Zélande. „Diablov kúpeľ“ vyjde toto leto.

Film v nemeckom jazyku sa odohráva v Rakúsku v 50. rokoch 18. storočia, v čase, keď boli dediny obklopené hustými lesmi. Hlboko veriaca žena sa tam vydá za svojho milovaného, ​​no jej myseľ a srdce čoskoro oťažie, keď sa jej život stane dlhým zoznamom úloh a očakávaní. Deň za dňom je stále viac uväznená na temnej a osamelej ceste, ktorá vedie k zlým myšlienkam, až kým sa možnosť spáchať šokujúci násilný čin nezdá byť jediným východiskom z jej nepokoja.

„Sme nesmierne hrdí, že náš najnovší film ‘Diablov kúpeľ’ si našiel domov na Shudderi,“ povedali režiséri Franz a Fiala. “Naozaj si vážime ich lásku k filmu, ktorý sa nedá len tak zaradiť do škatuľky, filmu, ktorý sa zaoberá hrôzami depresie a ktorého cieľom je dať hlas ženám, ktoré boli v histórii nepočuté.”

Franz a Fiala, ktorí napísali a režírovali „Diablov kúpeľ“, sú známi najmä vďaka nakrúcaniu filmov „Dobrú noc mami“ a „Lóže“. Napísali a zrežírovali tiež časť hororovej antológie „The Field Guide to Evil“.

„Veronika a Severin sú neuveriteľné filmárske duo, ktoré už roky terorizuje divákov. S ‘The Devil’s Bath’ priniesli úplne otrasnú novú víziu,“ povedala Emily Gotto, viceprezidentka globálnych akvizícií a koprodukcií v Shudder. “Nemôžeme sa dočkať, kedy sa toto leto podelíme o tento mrazivý a pôsobivý film s členmi Shudder.”

V „Diablovom kúpeli“ hrajú Anja Plaschg, David Scheid, Maria Hofstätter, Camilla Schielin a Lorenz Tröbinger. Produkujú ho Heimatfilm Productions a Ulrich Seidl Productions. Dohodu vyjednal Gotto v mene Shuddera a Nicolas Brigaud-Robert pre Playtime v mene filmárov.