Rýchlo opravené: Google na „nelegálnej“ AI odpovedá na otázky o PM Modi

Rýchlo vyriešený problém: Google o odpovediach AI

Naí Dillí, 24. februára (SocialNews.XYZ) Spoločnosť Google v sobotu uviedla, že „rýchlo pracuje na riešení“ odpovedí generovaných jej platformou umelej inteligencie (AI) Gemini v súvislosti s premiérom Narendrom Modim.

Ministerstvo IT malo vydať oznámenie technologickému gigantovi v súvislosti s „problematickými a nezákonnými“ reakciami umelej inteligencie Gemini od Googlu.
„Rýchlo sme pracovali na vyriešení tohto problému. Gemini je navrhnutý ako nástroj kreativity a produktivity a nemusí byť vždy spoľahlivý, najmä pokiaľ ide o reakcie na niektoré návrhy týkajúce sa aktuálnych udalostí, politických tém alebo vyvíjajúcich sa správ,“ povedal hovorca Google pre IANS.

“Toto je niečo, na čom neustále pracujeme na zlepšovaní,” dodal hovorca.

V piatok sa v správach uvádzalo, že generatívna platforma umelej inteligencie spoločnosti Gemini reagovala „pochybne“ v reakcii na premiéra Modiho.

“Toto @google #GeminiAI nie je len prebudené, je to vyslovene škodlivé @GoogleIndia. GOI by to mali vziať na vedomie,” napísal používateľ, ktorý reagoval na príspevok obsahujúci odpovede Gemini AI na politické osobnosti.

Ďalší minister pre elektroniku a informačné technológie Rajeev Chandrasekhar v odpovedi na príspevok uviedol, že dochádza k „priamemu porušovaniu pravidla 3 ods. 1 písm. zákon o kódexe“.

Spoločnosť Google medzitým pozastavila schopnosť umelej inteligencie Gemini generovať obrázky ľudí, pretože sa rozpútala kontroverzia o nepresnostiach v historických obrázkoch generovaných umelou inteligenciou. Spoločnosť sa rozhodla, keď pracuje na „zlepšení presnosti svojich odpovedí“.

Zdroj: IANS

Rýchlo vyriešený problém: Google o odpovediach AI

Od Gopi

Gopi Adusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a prezidentom AGK Fire Inc.

Rád navrhuje webové stránky, vyvíja mobilné aplikácie a publikuje spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych overených spravodajských zdrojov.

Pokiaľ ide o písanie, rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Jeho budúce plány zahŕňajú rozvoj SocialNews.XYZ na spravodajskú webovú stránku, ktorá nemá voči nikomu žiadne zaujatosti ani súdy.

Dá sa k nemu dostať na gopi@socialnews.xyz