Rozhodca Francúzsko-Taliansko: Kto je oficiálny predstaviteľ Six Nations Christophe Ridley?

Christophe Ridley urobí svoje Šesť národov debut po tom, čo bol vymenovaný za rozhodcu medzi zápasom v treťom kole Francúzsko a Taliansko.

Talentovaný mladý Angličan sa pripojí k rozhodcovskému panelu ako hlavný rozhodca po odchode Wayna Barnesa do dôchodku, pričom počas doterajšej kariéry so svojím krajanom úzko spolupracoval.

Ridley, bývalý člen akadémie Leicester Tigers, presedlal na rozhodcovskú dráhu po sérii zranení a po štúdiu na University of Gloucestershire sa rýchlo rozvíjal.

Študenti univerzitného športového štipendijného programu ťažia zo skúseností trojnásobného funkcionára Svetového pohára Chrisa Whitea, ktorý pomáhal rozvíjať Ridleyho aj jeho staršieho kolegu Matthewa Carleyho.

Ridleyho debut v Premiership prišiel v roku 2018, keď sa ujal vedenia zápasu London Irish vs Wasps a 30-ročný hráč cestoval na minuloročné majstrovstvá sveta ako asistent.

Jeho debut v Six Nations prichádza ako jeden zo štyroch anglických rozhodcov menovaných pre zápasy Championship, pričom Carley, Karl Dickson a Luke Pearce sú opäť vybraní.

Rozhodcovia zápasu Francúzsko – Taliansko, nedeľa 25. februára (15:00 GMT, Lille)

Rozhodca: Christophe Ridley (anglicky)

Asistenti rozhodcu: Matthew Carley (Angl.) a Craig Evans (Wal)

TMO: Ian Tempest (anglicky)