Rekapitulácia premiéry série Tracker so spojlermi

Tracker s Justinom Hartleym v hlavnej úlohe mal premiéru na CBS po Super Bowle.

Sledovačnové CBS trilerový seriál s Justinom Hartleym v hlavnej úlohe, získala sieť vytúžený slot po Super Bowle. Po nedeľňajšom večernom veľkom zápase, prvá epizóda Sledovač vysielaný na sieti a debutoval miliónom fanúšikov po celej krajine. Nižšie je úplná rekapitulácia premiéry seriálu. Upozornenie: rekapitulácia je plná spoilerov. Čítanie na vlastné riziko…

Epizóda začína tým, že sa Colter Shaw snaží zachrániť ženu menom Jessie, ktorá mala nehodu v horách a je príliš zranená na to, aby sa mohla sama pohybovať. Zdá sa, že táto záchrana nemá nič spoločné s príbehom zvyšku epizódy, ale ide dlhú cestu k zisteniu, aký schopný by Colter mohol byť. Veľa sa s Jessie rozpráva o jej šanciach na prežitie, ak ho počúva, a zdá sa, že ju to upokojuje. Potom, čo dostal Jessie do bezpečia, Colter pracuje na vypátraní odmeny 50 000 dolárov, ktorá bola vydaná za jej návrat.

Po návrate do Airstreamu sa Colter zhovára cez videohovory s Teddim a Velmou, svojimi priateľmi a spolupracovníkmi, ktorí mu pomáhajú nájsť a získať nové zamestnanie. Pracujú na získaní novej práce. Tiež informujú Coltera, že ho zavolal „starý priateľ“ a hľadal ho. Colter presne vie, kto to je, a nariadil im, aby nabudúce ignorovali hovor. V telefóne má niekoľko zmeškaných hovorov z rovnakého čísla.

Colterovou novou úlohou je nájsť 14-ročného chlapca, o ktorom sa predpokladá, že je so svojím biologickým otcom. Stretáva sa s chlapcovou matkou a nevlastným otcom, aby získal informácie o tom, kde by ich syn mohol byť. Matka mu neskôr povie, že Gil má v poslednom čase vzťah s jeho biologickým otcom, ale že jej nový manžel o tom nevie, pretože si myslí, že by mu to zlomilo srdce.

Colter má krátky spätný pohľad na horolezecký výlet so svojím otcom, ktorý ho naučil nenechať sa zmocniť paniky, keď čelí ťažkej situácii. Po návrate do súčasnosti zavolá Colter svojmu spolupracovníkovi Bobovi, hackerovi, ktorý mu môže pomôcť vypátrať telefón Gilovho otca. Ďalší telefonát z tajomného čísla vedie k ďalšiemu flashbacku do jeho tínedžerských rokov. Colterov otec bol hrubý k svojej mladšej sestre pred ním a jeho bratom, predtým ako vyšiel z domu.

Späť v súčasnosti Colter vidí správy medzi Gilom a jeho otcom a zistí, že sa mali stretnúť v reštaurácii s názvom Burger Bin. Keď Colter nemá prístup k bezpečnostným kamerám, zamkne sa v kancelárii manažéra, zatiaľ čo zamestnanci volajú políciu. Odfotografuje Gila, ako sa stretáva so svojím otcom v reštaurácii a zistí, že muž, ktorý sa s Gilom stretol, v skutočnosti nebol jeho otec. Zatiaľ čo ho zatýkajú, Teddie a Velma pracujú na tom, aby získali dostupného právnika, ktorý by mu pomohol dostať sa von. Pristanú na Reenie Green, ktorý má jednoznačne osobnú históriu s Colterom. Neochotne ho odtiaľ dostane a on dostane ďalšiu správu od tajomného čísla, že niečo potrebuje vedieť.

Colterovi čoskoro zavolá Bob, ktorý mu oznámi, že Gilov otec Eddie je už mesiace mŕtvy. Prehrabáva sa a ukazuje fotografiu muža, ktorý vzal Gila niektorým z bývalých Eddieho priateľov. Hovorí sa, že ten muž je „nechutný kus práce“ menom Jack Horvath. Vysvetľujú, že Eddie každému rozprával príbeh o skrýši peňazí, ktoré zakopal v lese, kde so synom táborili. Nikdy neboli žiadne peniaze, ale Jack zjavne vzal Gila, aby ich našiel. Spolu s Gilom presviedča miestnu políciu, aby mu umožnila pokračovať v práci na prípade, kým sa príliš nezapletú.

Cestou do lesa sa Colter rozpráva s miestnym úradníkom, s ktorým nadviazal kontakt, o jeho histórii s otcom. Keď bol Colter mladý, vzal rodinu do lesa žiť mimo siete. Keď hovorí o svojom otcovi, spätná väzba ich ukazuje, ako sa v lese učia stopovať, loviť a učia sa prežiť v divočine. Keď sa mu dostala do rúk Colterova a Russellova malá sestra, Russell sa pokúsil bojovať s ich otcom. Utiekol sám a Russell ho vyšiel hľadať. Neskôr, keď ich Colter šiel hľadať, našiel svojho otca mŕtveho na dne útesu. Vyzeralo to, akoby ho zabil Russell.

V súčasnosti Colter stúpa po horskom chodníku a nachádza Gila priviazaného k zadnej časti Jackovho auta. Presvedčí Jacka, aby ho nechal ísť von s Gilom, ale Jacka vyľaká policajná helikoptéra, ktorá sa objaví skôr, ako by mali. Toto začína prenasledovanie z hory. Colterovi sa podarí dostať sa do zadnej časti nákladného auta a pomôcť ochrániť Gila, zatiaľ čo sa Jack snaží uniknúť polícii. Obkľúčia ho a patová situácia má za následok Jackovu smrť. Nákladné auto začne padať z okraja útesu, ale Colterovi a Gilovi sa podarí skočiť do rieky a odplávať do bezpečia.

Pred odchodom do ďalšej práce ide Colter do chatky v lese a nájde hrob svojho otca. Jeho matka sa s ním príde porozprávať. Prezradí, že osoba, ktorá mu volá, je jeho starší brat Russell. Pýta sa na to mamy a tá mu hovorí, aby neodpovedal. “Zablokujte toto číslo.”