Rast priemyslu sa v decembri zvýšil na 3,8 %.

Rast priemyslu sa v decembri zvýšil na 3,8 %.

Naí Dillí, 12. februára (SocialNews.XYZ) Indická miera priemyselného rastu sa v decembri 2023 zotavila na 3,8 % z 8-mesačného minima 2,4 % v novembri, podľa údajov zverejnených v pondelok ministerstvom štatistiky a implementácie programu.

Od decembra 2022 vzrástla priemyselná produkcia Indie o 5,1 %.
Miera rastu priemyslu za apríl až december 2023 je teraz 7 % v porovnaní s 5,5 % za apríl až december 2022.

Decembrové tempo rastu sa zvýšilo vďaka silnejšiemu výkonu výrobného sektora, ktorý zaznamenal rast o 3,9 % v porovnaní s novembrovým žalostným rastom 1,2 %. Výrobný sektor tvorí viac ako tri štvrtiny indexu priemyselnej výroby (IIP).

Ťažobný sektor zaznamenal v decembri 2023 rast o 5,1 %, zatiaľ čo sektor výroby elektriny vzrástol o 1,2 %.

Produkcia investičného majetku, ktorá zahŕňa stroje používané v továrňach, medzimesačne vzrástla o 3,2 %. Je to pozitívny signál, pretože segment odráža skutočné investície prebiehajúce v ekonomike a predstavuje silu, ktorá má multiplikačný efekt na tvorbu pracovných miest a príjmov a je meradlom sily.

Výroba tovaru krátkodobej spotreby, ako sú chladničky a práčky, sa zvýšila o 5,2 %, čo ukazuje, že dopyt po tomto tovare sa zvyšuje s pribúdajúcimi pracovnými miestami a vyššími príjmami v ekonomike.

Zdroj: IANS

Rast priemyslu sa v decembri zvýšil na 3,8 %.

Od Gopi

Gopi Adusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a prezidentom AGK Fire Inc.

Rád navrhuje webové stránky, vyvíja mobilné aplikácie a publikuje spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych overených spravodajských zdrojov.

Pokiaľ ide o písanie, rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Jeho budúce plány zahŕňajú rozvoj SocialNews.XYZ na spravodajskú webovú stránku, ktorá nemá žiadne zaujatosti ani súdy voči nikomu.

Dá sa k nemu dostať na gopi@socialnews.xyz