Prosím, prestaňte: Šéf Chelsea obhajuje Conora Gallaghera po zneužívaní sociálnych médií

Mauricio Pochettino sa bránil Conor Gallagher po tom, čo stredopoliar dostal na sociálnych sieťach nadávky za to, že nenadával maskota.

Chelsea vo vyhlásení uviedla, že “ohováracie komentáre” na adresu Gallaghera sú “úplne neprijateľné” a že video bolo vytrhnuté z kontextu.

K incidentu došlo v tuneli tesne pred výkopom, keď Blues hrali v Burnley Stamford Bridge v sobotu a 24-ročný mladík si zrejme nevšimol, že jeden z domácich miláčikov zdvihol ruku.

Pochettino odmietol akýkoľvek náznak, že hráč konal úmyselne a odsúdil online reakciu na incident.

„Veľmi ma to trápilo,“ povedal. „Nikto to nechce robiť s týmto zámerom. Keď sa sústredíte na hranie a spustenie hry, niekedy sa to môže stať.

Ľudia Vždy sa snaží nájsť veci, aby vytvoril neporiadok. Poznám Conora. No tak, nikdy tam nie je ten úmysel. Conor je skvelé dieťa a vždy sa o všetko stará. Neznášam, že ľudia môžu slobodne zneužívať na sociálnych sieťach.“

Je to druhýkrát v tejto sezóne, čo hráč Chelsea utrpel po kapitánovi zneužívanie na sociálnych sieťach James Reece Začiatkom tohto roka hovoril o nespravodlivej kritike, ktorú dostal, keď ho vylúčilo zranenie.

Pochettino už skôr hovoril o dopade online útokov na hráčov a opätovne zdôraznil naliehavosť odstránenia problému v hre.

„V dnešnej dobe je zneužívanie ľudí veľmi jednoduché,“ povedal. „Kedykoľvek sa niečo také stane, (nemali by sme) venovať príliš veľkú pozornosť ľuďom, ktorí to chcú vytvoriť, urážať a zneužívať iných ľudí. Prosím, prestaň.

„Ako je možné uveriť, že Conorovým zámerom bolo ignorovať domáceho maznáčika? Poď. Je mi z toho tak smutno.

„Našou zodpovednosťou je pokúsiť sa ignorovať tieto typy vecí. Ľudia, ktorí sa ho snažia vytvoriť, nám nikdy nepomôžu v živote. Nezaslúžia si pozornosť.

„Problémom sociálnych sietí dnes je, že sú povinné, ak chcete komunikovať. Zmerajte svoju hodnotu v závislosti od sledovateľov, ktorých máte.

„Cení si vás pred spoločnosťou. To je problém. “Vidíme príliš veľa takýchto vecí, ktoré sú v spoločnosti veľmi nesprávne.”

Pochettino vyzdvihol aj príklad obrancu Barcelony Íñiga Martíneza, ktorého tento týždeň nakrútili, ako vystupuje z auta na protest proti fanúšikovi, ktorý ho slovne kritizoval.

Reakcia na Martínezovo riešenie situácie bola zmiešaná, niektorí ho kritizovali za konfrontáciu s fanúšikom, zatiaľ čo iní ponúkli svoju podporu.

Pochettino naznačil, že hráč bol zámerne vyprovokovaný, aby jeho reakcia mohla byť natočená a zverejnená online.

“Je to spoločnosť, ktorá spotrebúva (tento materiál),” uviedol. „Jediné, čo ľudí zaujíma, sú zlé veci.

„Sme aj trochu zodpovední. Otvárame dvere, všetky dokumenty. Ľudia chcú vidieť, keď bojujeme, ale nikdy nie dobré veci, šťastné veci. Chcú nájsť nesprávne veci. To je spoločnosť, do ktorej sme všetci zapojení.”