Producent a marketér exploatačných filmov mal 90 rokov – The Hollywood Reporter

Terry Levene, idiotský šoumen, ktorý ako šéf Aquarius Releasing stál za filmami ako Bruce Lee bojuje proti hrobu to je Doktor Butcher, deviantný doktor, zomrel. Mal 90 rokov.

Levene zomrel 13. januára obklopený svojou rodinou v Englewoode v štáte New Jersey, oznámil výkonný riaditeľ Severin Films Josh Johnson.

Levene, pôsobiaca z kancelárie nad Selwyn Theatre na West 42nd Street v New Yorku, kreatívne predávala nízkorozpočtové americké filmy, vrátane Isaac Hayes: Čierny Mojžiš duše (1973) a Tichá noc, smrteľná noc (1984).

Pre grindhouses a drive-in bývalý amatérsky boxer premenuje nadprirodzený horor Lucia Fulciho Za (1981) as Sedem dverí smrti (1985) a Taliansky šok Umberta Lenziho Kanibal Ferox (1981) as Nechajte ich pomaly zomrieť (1983), ktorý propagoval krvavý film ako „Najnásilnejší film všetkých čias! Zakázané v 31 krajinách!”

Vodnár rozdával vrecúška na zvratky tým, ktorí zaplatili, aby videli Doktor Butcher, deviantný doktor (1983), ktorá bola reeditovanou verziou knihy Marina Girolamiho Zombie holokaust (1980). Film mal aj názvy ako napr Ostrov posledných zombií, Kráľovná kanibalov to je Zombie 3.

“V jednom z najväčších a najabsurdnejších filmových priestorov všetkých čias,” Mike Campbell napísal v recenzii filmu v Najstrašidelnejšie veci blog, “prepuknutie kanibalov v nemocničnom systéme v New Yorku objaví sexi asistentka márnice (Lori), ktorá je zhodou okolností sexi antropologička, ktorá náhodou vyrastá na sexi kanibalskom ostrove – odkiaľ kanibali/zombie pochádzajú! “

Nebolo by prekvapujúce, keby sme zistili, že Levene distribuovala notoricky známy sexuálny film od začiatku Hlboko v krku (1972), v hlavnej úlohe Linda Lovelace. “Divadlo, ktoré zarábalo v priemere 10 000 až 15 000 dolárov týždenne, s ktorým boli spokojní, teraz zarábalo 60 000, 70 000 dolárov týždenne,” povedal v roku 2016 vo filme DVD. Mäsiari a Ballyhoo.

Zarezervoval si aj prvé premietania filmu Johna Carpentera v kinách Halloween (1976) a John Sayles Aligátor (1980).

Terence Levene sa narodil v Londýne 17. februára 1933. Potom, čo jeho rodičia predali reťazec kín, ktoré vlastnili, presťahovali rodinu do Buffala v New Yorku a otvorili si ďalšie.

Levene pomohol spopularizovať filmy o bojových umeniach v USA po smrti akčnej hviezdy Brucea Leeho v roku 1973 s titulmi ako napr. Zbohom Bruce Lee (1975), Bruce Lee bojuje proti hrobu (1976) a Päsť strachu, dotyk smrti (1980).

Levene sa objavila v dokumente z roku 2023 Zadajte Bruce’s Clones.

Levene tiež zaznamenala úspech s filmami, ktoré sa točili okolo žien vo väzení, medzi nimi Ženy v bunkovom bloku 7 (1973), Bábiky z ostnatého drôtu (1976) a Betónová džungľa (1982). „Fenomén väzenských pobehlic skutočne robí biznis,“ poznamenal.

Medzi preživších patrí jeho manželka Sarai; jeho dcéra Rachel a jej manžel Gregory; jeho vnúčatá, Charlotte a Clifford; a jeho sestra Mollie a jej manžel John.

„Všetky fotky, ktoré som prvýkrát reprodukoval ja, mali určitú uniformitu, v ľavej ruke boli všetky odpadky a v pravej zarobili nejaké peniaze,“ povedal. “Za 30 rokov som vyprodukoval 32 filmov, všetky vyťažené, to nie je také zlé.”