Prezident WME plánuje novú mediálnu spoločnosť

Silver Lake, súkromná investičná spoločnosť plánovanie vziať WME vlastník Skúste sa prinútiť private, má tiež za cieľ prehĺbiť obchod so spoluzakladateľom Endeavour Patrickom Whitesellom.

Podľa Whitesellovej novej pracovnej zmluvy, ktorá bola podaná Komisii pre cenné papiere a burzy spolu s take-private, Silver Lake vyčlení 250 miliónov dolárov v počiatočnej forme pre novú mediálnu spoločnosť, ktorú povedie prezident WME.

„Aktivity Mediálnej spoločnosti budú zahŕňať (a) investovanie a poskytovanie služieb spoločnostiam v sektore zábavy, médií a športu; b) vyvíjať, vyrábať, financovať a využívať digitálny filmový, televízny a audiovizuálny obsah; c) talent manažment; a (d) konzultácie s inými zábavnými spoločnosťami,“ uvádza sa v dokumente.

V dohode sa tiež uvádza, že Whitesell bude vymenovaný do predstavenstva Endeavour (čoskoro bude súkromný) a bude naďalej hrať ústrednú úlohu v spoločnosti a bude pokračovať v spolupráci s agentúrou v jej novej súkromnej štruktúre.

Whitesell, skúsený talentový agent, ktorý predtým viedol oddelenie talentov pre celovečerné filmy CAA, nastúpil do Endeavour v roku 2001, kde spolu s generálnym riaditeľom Ari Emanuelom transformovali agentúru zlúčením s Williamom Morrisom, aby v roku 2009 vytvorili WME.

WME bude pokračovať v akvizícii spoločností ako IMG a UFC, čím sa rozšíri nad rámec zastúpenia talentov.

Endeavour vstúpil na burzu v roku 2001 a snažil sa pokračovať v expanzii a fúziách a akvizíciách. Trh však nikdy neocenil spoločnosť na úrovni, ktorú si manažéri mysleli, že stojí za to, čo viedlo k súkromnej ponuke Silver Lake, ktorá bola oficiálne podpísaná v utorok.

Odkedy sa Endeavour dostal na burzu, oddelil sa aj od svojho podnikania v UFC a zlúčil ho s WWE vytvoriť obchodné podiely skupiny TKOverejná obchodná spoločnosť, ktorá bude aj naďalej kótovaná.