Pocty vzdané trom Britom zabitým pri izraelskom nálete, keď si ponorka vyžaduje vyšetrovanie: Aktualizácia

Krishnan Gurumurthy sa dostal do konfliktov s izraelským hovorcom kvôli humanitárnym pracovníkom zabitým v Gaze

Svetoví lídri požadujú odpovede od Izraela Pri nálete v Gaze zahynulo sedem humanitárnych pracovníkov.

Rishi Sunak a americký prezident Joe Biden patria medzi postavy, ktoré po Izraelčanoch žiadali úplné vyšetrovanie. tím World Central Kitchen (WCK), Traja Briti vrátane troch Britov zahynuli pri návrate z koordinácie dodávok pomoci.

WCK je charitatívna organizácia, ktorá poskytuje jedlo hladujúcim Palestínčanom, ktorí sú na cestách Na pokraji hladomoru Počas totálnej vojny Izraela v obkľúčenom pásme.

Tieto vraždy vyvolali medzinárodné odsúdenie.

V utorok večer zavolal pán Sink Benjaminovi Netanjahuovi a povedal: „Mnoho humanitárnych pracovníkov a obyčajných civilistov prišlo o život. GazaA že tamojšia situácia je čoraz neúnosnejšia.

Pán Biden povedal, že ho tieto správy „nahnevali a zlomili mu srdce“, pretože povedal, že Izrael neurobil dosť pre ochranu humanitárnych pracovníkov.

1712158204

Cameron povedal, že Británia by mala smútiť nad smrťou britských humanitárnych pracovníkov zabitých v Gaze

Cameron povedal, že Británia by mala smútiť nad smrťou britských humanitárnych pracovníkov zabitých v Gaze

Lord David Cameron označil zabitie siedmich humanitárnych pracovníkov v Gaze za „hrozivé“ a povedal, že Británia by mala „zarmútiť stratu týchto statočných humanitárnych pracovníkov“. Sedem humanitárnych pracovníkov organizácie World Central Kitchen zahynulo v pondelok pri izraelskom nálete v Gaze. Humanitárna skupina sa vracala z koordinácie dodávok pomoci v centre Gazy, keď bola zabitá. Keď v stredu (3. apríla) dorazil na summit NATO v Bruseli, minister zahraničia povedal: “Hrozné udalosti posledných dvoch dní sú momentom, kedy musíme smútiť nad stratou týchto statočných humanitárnych pracovníkov.”

Holly Evansová3. apríla 2024 o 16:30

1712156738

Rodina Brita Jamesa Kirbyho, ktorého zabili v Gaze, hovorí

Rodina Brita Jamesa Kirbyho, ktorého zabili v Gaze, hovorí

Holly Evansová3. apríla 2024 o 16:05

1712154800

Práca: Vláda musí zastaviť predaj zbraní Izraelu, ak poruší medzinárodné právo

David Lammy naliehal na lorda Camerona, aby zverejnil vládne odporúčanie o tom, či Izrael porušuje medzinárodné právo, a tvrdí, že Británia by mala ukončiť predaj zbraní do krajiny.

Tieňový minister zahraničia obvinil lorda Camerona, že 22. marca „mlčal“ po tom, čo ignoroval počiatočné žiadosti o zverejnenie právnej rady.

A pán Lemmy vyzval Izrael, aby čelil „vážnym následkom“ za zabitie troch britských humanitárnych pracovníkov v Gaze.

Poslanec Labouristickej strany uviedol: „Naše najhlbšie sympatie vyjadrujeme rodinám troch statočných Britov, ktorí nasadili svoje životy, aby palestínskym civilistom poskytli pomoc, ktorú potrebujú.

“Zákon je jasný. Britské zbrojné licencie nemožno udeliť, ak existuje jasné riziko, že tovar by sa mohol použiť na uľahčenie alebo spáchanie závažného porušenia medzinárodného humanitárneho práva.”

“Odkaz labouristov vláde je jasný. Vydajte právnu radu teraz. Ak hovorí, že existuje jasné riziko, že britské zbrane by mohli byť použité na vážne porušenie medzinárodného humanitárneho práva, je čas tieto zbrane stiahnuť. Predaj by mal byť pozastavený.” Ak David Cameron dostal túto radu, mal by konať.

Holly Evansová3. apríla 2024 o 15:33

1712149256

Bývalý konzervatívec povedal, že Izrael zradil spojencov, ako je Británia

Môj kolega Archie Mitchell hlási:

Aténa Stavro3. apríla 2024 o 14:00

1712147977

Rachel Reevesová vyzvala vládu, aby zverejnila akékoľvek rady týkajúce sa vývozu zbraní do Izraela

Rachel Reevesová uviedla, že vláda by mala urýchlene zverejniť všetky rady, ktoré dostane o vývoze zbraní do Izraela.

Na otázku, či existuje dôvod, aby Spojené kráľovstvo zmrazilo vývoz zbraní, tieňová kancelárka novinárom v Londýne odpovedala: „Požiadali sme vládu, aby urýchlene zverejnila všetky správy o tom, že medzinárodné štáty sú v rozpore so zákonom.

„Medzinárodné právo je jasné, že ak existuje riziko, že predaj zbraní bude použitý na účely, ktoré nie sú v súlade s medzinárodným právom, nemali by sa uskutočňovať.

“Preto teraz žiadame vládu, aby čo najskôr zverejnila dôkazy, ktoré má.”

(Jordan Petit/PA Wire)

Aténa Stavro3. apríla 2024 o 13:39

1712145927

Séria pocty rodinám obetí izraelských náletov pokračuje

Rodinní príslušníci Jamesa Kirbyho, jedného z humanitárnych pracovníkov zabitých v pondelok pri izraelskom nálete, povedali, že bol „všestranný gentleman“ a že sedem zabitých ľudí bolo „našimi hrdinami“.

Amy Roxburgh Barry, sesternica pána Kirbyho, pre Sky News povedala: „Bol to len všestranný gentleman a dokonca aj s deťmi.

„Bola úžasná s mojím synom, ktorý, žiaľ, nevie, lebo je ešte malý.

“Je to zničujúce, že bojuje v týchto vojnách a nevráti sa domov so škrabancom, a potom ide robiť niečo užitočné, a to je to.”

Adam McGuire, bratranec pána Kirbyho, povedal: “Nielen James, ale šesť ďalších ľudí je pre nás ako hrdinovia. Išli tam nezištne pomôcť niektorým z najzúfalejších ľudí na svete.

Pani Roxburgh Barry si spomenula na nedávny telefonický rozhovor so svojím bratrancom a povedala, že pre svoju matku a tetu naplánoval prekvapivý výlet.

„Keď predal svoj dom, chcel vziať moju mamu a strýka na plavbu, pretože cítili, že to obaja potrebujú.

“Môj strýko nevedel, muselo to byť prekvapenie. To bol rozhovor, ktorý sme mali, a o tom začneme hovoriť, keď sa vrátime.”

(za predpokladu)

Aténa Stavro3. apríla 2024 o 13:05

1712144964

Rodina britského humanitárneho pracovníka zabitého pri izraelskom nálete bude navždy hrdinami.

Rodina britského humanitárneho pracovníka Johna Chapmana, ktorý zahynul pri izraelskom nálete v Gaze, vyhlásila, že navždy zostane hrdinom.

Vo vyhlásení zverejnenom prostredníctvom ministerstva zahraničných vecí rodina pána Chapmana, ktorý bol v pondelok jedným zo siedmich pracovníkov organizácie International Central Kitchen Aid v Gaze, uviedla: „Sme zarmútení stratou životov v Gaze. .

“Zomrel pri pokuse pomôcť ľuďom a utrpel neľudský čin. Bol to neuveriteľný otec, manžel, syn a brat.

„Žiadame, aby sme dostali primeraný priestor a čas na smútok.

“Milovalo ho toľko ľudí a navždy bude hrdinom. Bude nám veľmi chýbať.”

(World Central Kitchen/WCK.org/PA Wire)

Aténa Stavro3. apríla 2024 o 12:49

1712143820

Andrew Feinberg z The Independent spochybňuje Johna Kirbyho v súvislosti so smrťou siedmich zahraničných humanitárnych pracovníkov

spýtal sa pán Feinberg biely dom národné bezpečnosť Hovorca označil štrajk, ktorý zabil humanitárnych pracovníkov, za “potenciálnu chybu” počas utorkovej tlačovej konferencie.

John Kirby z The Independent spochybňuje smrť siedmich zahraničných humanitárnych pracovníkov

Andrew Feinberg z The Independent vyzval Johna Kirbyho po tom, čo v Gaze zahynulo sedem zahraničných humanitárnych pracovníkov. Feinberg sa opýtal hovorcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť počas tlačovej konferencie v utorok (2. apríla) po tom, čo označil štrajk, ktorý zabil humanitárnych pracovníkov, za “potenciálnu chybu”. Saif al-Din Issam Ayab Abuta Lalzaoumi Francoum, 25, Palestína, 43, Austrália; Damian Sobol, 35, Poľsko; Jacob Flickinger, 33, americko-kanadské dvojité občianstvo; Britskí štátni príslušníci John Chapman (57), James Henderson (33) a James Kirby (47) zomreli po tom, čo IDF v pondelok (1. apríla) zaútočili na ich konvoj s tromi autami.

Aténa Stavro3. apríla 2024 o 12:30

1712142759

Sink: „Situácia v Gaze je čoraz neznesiteľnejšia“

Rishi Sunak povedal Benjaminovi Netanjahuovi, že situácia v Gaze je “stále netolerovateľná” po tom, čo izraelské sily zabili troch britských humanitárnych pracovníkov.

Premiér naliehal na izraelského premiéra, aby zabezpečil “naliehavé” a “transparentné” vyšetrovanie.

A pán Sink vyzval na “dramatické zvýšenie objemu pomoci pre Gazu, aby sa odstránili prekážky, ale aby sa úzko spolupracovalo s humanitárnymi agentúrami, aby sa zabezpečilo, že sa podobné veci už nebudú opakovať”.

Premiér odmietol otázku, či podporuje výzvu na pozastavenie predaja zbraní Izraelu. povedal slnko: „Vždy sme mali veľmi opatrný režim vývozných licencií, ktorý dodržiavame.

“Existujú pravidlá, nariadenia a postupy, ktoré sa budú vždy dodržiavať, a od začiatku tohto konfliktu som mal s premiérom Netanjahuom dôsledne jasno v tom, že samozrejme chránime seba a našich ľudí pred útokmi Hamasu.” aby sa bránila. Musia tak urobiť v súlade s medzinárodným humanitárnym právom.“

(Copyright 2022 The Associated Press. Všetky práva vyhradené)

Aténa Stavro3. apríla 2024 12:12

1712142416

Koľko humanitárnych pracovníkov bolo zabitých v Gaze?

Počet obetí humanitárnych pracovníkov v Gaze sa v pondelok zvýšil na najmenej 196 po izraelskom nálete, pri ktorom zahynulo sedem členov organizácie International Central Kitchen.

Nie je to prvýkrát, čo bol Izrael obvinený z bombardovania konvojov a centier distribúcie pomoci a zabíjania humanitárnych pracovníkov.

Jamie McGoldrick, koordinátor pomoci OSN pre okupované palestínske územie, uviedol, že to “nie je ojedinelý incident” a že Gaza je pre humanitárnych pracovníkov jedným z najnebezpečnejších miest na svete.

Vo vyhlásení uviedol: “Na okupovanom palestínskom území bolo medzi 20. marcom a 2023 zabitých najmenej 196 humanitárnych pracovníkov. To je trojnásobok počtu zabitých v akomkoľvek konflikte za jeden rok.”

“Od októbra 2023 sa OPT stalo najnebezpečnejším a najťažším miestom na prácu.”

Personál International Central Kitchen nakladá otvorené lode plné zbraní s pomocou do Gazy

(World Central Kitchen)

Aténa Stavro3. apríla 2024 o 12:06