Pep Guardiola reaguje na kritiku Roya Keana na adresu Erlinga Haalanda z “League Two”

pep guardiola označené Erling Haaland „najlepší útočník na svete“ po tom mesto manchester Vedúci bol prirovnaný k a Druhá liga hráč podľa Roy Keane.

Urobil to bývalý kapitán Manchestru United pozorovanie vo svojej úlohe experta na Sky Sports po tom, čo Haaland pri bezgólovej remíze City proti prvá divízia súperi o titul Arsenal v nedeľu.

Keane súhlasil s tým, že Haaland, ktorý vedie tabuľky strelcov po víťazstve v minulej sezóne v Zlatej kopačke, je jedinečný pred bránkou, ale dodal, že jeho všestranná hra je “takmer ako hráč druhej ligy.”

Na Guardiolu tieto komentáre nezapôsobili a tvrdil, že Haaland bol v minulej sezóne nápomocný pri trojnásobku City, než trval na tom, že akúkoľvek vinu za neskórovanie proti Arsenalu by mal niesť tím.

“Vôbec s ním nesúhlasím,” povedal Guardiola. „Je to najlepší útočník na svete a pomohol nám vyhrať to, čo sme vyhrali minulú sezónu. Erling je výnimočný.

„Dôvod, prečo nevytvárame príležitosti, nie je kvôli Erlingovi. Erlingove štandardy sú neuveriteľné a každý očakáva iné veci.

„Sú zápasy, v ktorých by som mohol byť lepší, ale počas zápasu Arsenalu som vedel, že dôvodom, prečo sme si nevytvárali šance, nebol Erling.

„Potrebovali sme viac prítomnosti v boxe. Keby sme to mali, Erling by mal viac priestoru. Občas sa to stáva. Ak chcete strieľať góly, priveďte k súperovmu brankárovi veľa hráčov, je to také jednoduché.“

Guardiola, ktorého tím hostí v stredu večer štyri najlepšie nádeje Aston Villu, priznal, že je pravidelne zmätený bývalými hráčmi, ktorí ponúkajú ostré názory na súčasných futbalistov.

Španiel však pripúšťa, že kritika prichádza s územím toho, že je vysokoprofilovým profesionálnym futbalistom.

Erling Haaland na fotografii chránený pred kritikou Pepa Guardiolu (Mike Egerton/PA)

(PA drôt)

„Ak to ako futbalista nechcete akceptovať, musíte sa venovať inej práci,“ povedal Guardiola. „Keď ste verejná osoba, musíte to akceptovať.

„To je dôvod, prečo pri rokovaniach o zmluve musíte požiadať o veľa peňazí, aby ste tieto momenty prijali.

„Som prekvapený, že pochádza od bývalých hráčov. S novinármi to chápem, pretože nikdy neboli na ihrisku, ale bývalí hráči sú vždy prekvapením (keď sú kritickí).

Na otázku, či si myslí, že sa v budúcnosti stane odborníkom, Guardiola dodal: “Neviem, čo sa stane, ale nie som ten, kto bude kritizovať svojich spoluhráčov, keď odídem do dôchodku.”

Erlingove štandardy sú neuveriteľné a každý očakáva iné veci.

Erling Haaland

Guardiola sarkasticky žartoval, že jeho „ego“ bolo hnacím faktorom búrlivej výmeny názorov na ihrisku s Jackom Grealishom po záverečnom hvizde po zápase Arsenalu.

Grealish mal v tejto sezóne obmedzenú rolu, čiastočne kvôli zraneniam, ale Guardiola verí, že anglický stredopoliar by mohol ovplyvniť, keď sa sezóna blíži ku koncu.

“Mám pocit, že sa vrátil, s humorom, tréningom a túžbou,” dodal Guardiola. “Teraz som šťastný.

“Požiadal som iba hráčov, aby boli pripravení a boli sami sebou, bez ohľadu na to, či budú podávať výkony na najvyššej úrovni alebo menej.” “Potrebujeme každého, kto má kalendár titulov.”