Olympiacos porazil Fiorentinu v predĺžení a vyhral Európsku konferenčnú ligu

Olympiacos vyhral svoju prvú veľkú európsku trofej a neskorý gól Ayouba El Kaabiho v predĺžení im priniesol druhý titul za sebou. európska konferenčná liga konečná prehra v Fiorentina.

Nezabudnuteľné finále ožilo po štyroch minútach predĺženia, keď El Kaabi strelil jediný gól zápasu, ktorý sa odohral na pôde rivala Olympiacosu, AEK Atény.

Kým grécky tím mohol oslavovať, že sa stal prvým tímom zo svojej krajiny, ktorý vyhral európsku trofej, Fiorentina sa opäť pýtala, čo by bolo po roku po prehre vo finále s západná šunka.

Po El Kaabiho úsilí nasledovala zdĺhavá kontrola VAR, ale prežil možný ofsajd, aby rozhodol finále, ktoré sa dovtedy nepodarilo oživiť.

Fiorentina na začiatku zápasu toľko šťastia nemala. Taliani si mysleli, že prelomili patovú situáciu, keď do konca zostávalo už len 10 minút, keď obranca Nikola Milenkovič skóroval, no pre ofsajd to nebolo povolené.

Nicolás González minul, keď mala Fiorentina dobrú šancu na konci napínavého prvého polčasu, ktorý podľa očakávania skončil bez gólov.

S malými akciami na bránku si najviac šancí vytvoril tím Serie A, ale Christian Kouame bol ďalším hráčom, ktorý v dobrej pozícii nevyvážil svoje rady.

Olympiacos stál pevne a začal si vytvárať vlastné šance, no Vicente Iborra dokázal vystreliť iba mimo a finále Európskej konferenčnej ligy išlo prvýkrát do predĺženia.

Striedajúci Stevan Jovetic, bývalý útočník Fiorentiny, si vynútil šikovný zákrok od Pietra Terracciana, ale chvíľa individuálnej kvality potrebná na vyriešenie nerozhodného výsledku mala nastať.

Pamätná sezóna pre El Kaabiho, ktorý strelil päť gólov pri semifinálovom víťazstve nad Aston Villou, vyvrcholila jeho 33. gólom v kampani, čo vyvolalo v Pireu divoké oslavy, keď sa sklonil k centru Santiaga Hezzeho. .

Keď si hráči oboch tímov pokľakli, dlhá kontrola VAR dala za pravdu Olympiacosovi, ktorý potom videl svoje posledné minúty ako hlavný tréner. José Luis Mendilibar, tretí manažér klubu v tejto sezóne, si zabezpečil európske trofeje po sebe po tom, čo vlani doviedol Sevillu k sláve v Európskej lige.