Obľúbený kultový hororový komiks sa oživuje

Úspešný hororový komiks sa chystá vrátiť. V utorok spoločnosť Rebellion Developments potvrdila, že zverejní nové oživenie Misty. Jednorázový antologický špeciál s názvom Špeciál Misty 2024vyjde 17. júla a bude k dispozícii v britských novinových stánkoch, obchodoch s komiksami a Internetový obchod 2000 AD. Novinky boli prvýkrát oznámené cez víkend na paneli WonderCon Dravé vtáky to je Netopierie dievča spisovateľ Gail Simone, ktorý píše tri zo štyroch príbehov. Medzi špeciálnych umelcov Misty 2024 patrí Carola Borelli (Obrázok: Disclosure)Najsmrteľnejšia kytica, Pavúčia žena), Aly padla (Svetelný trik) a Marianna Ignazzi (Buffy, premožiteľka upírov); so štvrtým úplne zložila spisovateľka/umelkyňa Letty Wilson (Soví ľudia).

Misty vznikla ako týždenná komiksová antológia v roku 1978, ktorú vydalo vydavateľstvo Fleetway a pod vedením 2000 nášho letopočtuzakladajúci redaktor Pat Mills. Séria, ktorá mala viac ako 100 vydaní, kým sa zmenila na komiks Tammy v roku 1980 s cieľom priviesť do sveta hororových komiksov viac dievčat. Odvtedy Rebellion znovu vydalo niekoľko zväzkov Mistypôvodnej sezóny a v rokoch 2017 a 2018 vydal niekoľko jednorazových špeciálov.

Čo je to Misty O?

Trúfaš si to prečítať sám? Klasická hororová séria povstáva až z hrobu v roku 2024 a obsahuje štyri nové mrazivé dobrodružstvá od niektorých najdesivejších tvorcov komiksov! MistyKlasickú hororovú sériu pre mladé ženy vzkriesila megahviezdna spisovateľka Gail Simone, ku ktorej sa pripojil zoznam vrahových talentov pre nový 48-stranový antologický špeciál.

In Jedenásť osamelých úmrtí, skutočný kriminálny podcaster navštívi desaťročia staré miesto činu, kde jedenásť žien prišlo o život rukou krutého škrtiča. Tam sa zoznámi so záhadnou mladou ženou, ktorá vie o zločinoch viac, ako by bolo možné… Krčma na konci cesty, bezohľadný majiteľ špinavej krčmy na anglickom vidieku prepracuje svoju talentovanú dcéru až do špiku kostí a zatvára oči pred blúdiacimi rukami zákazníkov. Hľadá útechu v tajnej láske… kým nie je nútená využiť svoje výnimočné dary… Všetko najlepšie k narodeninám, pani Parkerová sa odohráva v malom anglickom mestečku, kde nič nebolo ako predtým od vraždy jedenástich žien pred niekoľkými rokmi… Prasknuté sklo Je to príbeh príliš strašidelný na to, aby som ho povedal! Spisovateľka/umelkyňa Letty Wilson má pre čitateľov pripravené nejaké temné prekvapenia.

Píše Gail Simone X-Men?

Minulý mesiac, to sa potvrdilo Simone napíše Marvelovu novú Uncanny X-Men relaunch. S umením od Davida Marqueza budú Uncanny X-Men nasledovať Rogue, Gambit, Nightcrawler, Jubilee a Wolverine na novej misii.

„X-Men sú po konci Krakoa roztrieštení, roztrúsení po celom svete bez centrálnej operatívnej základne,“ uviedol Tom Brevoort, viceprezident a výkonný redaktor Marvel Comics vo vyhlásení, keď bola séria ohlásená. „V praxi to znamená, že všetky tri tituly, ktoré nesú názov X-MEN, sú jadrom série X-MEN – všetky sa točia okolo jedného z hlavných aspektov toho, čo tím robil v rôznych bodoch. Je to veľmi zámerné. Chceme vydať širokú škálu X titulov s rôznymi štýlmi, tónmi a prístupmi, knihu X-MEN pre prakticky každý vkus.”

Na prvý pohľad pokračujte v posúvaní Špeciál Misty 2024 #1 a podeľte sa s nami o svoj názor v komentároch nižšie!