Nové impérium sa pri inšpirácii spoliehalo na smrtiacu zbraň

Režisér Godzilla vs. Kong: The New Empire Adam Wingard sa pri tvorbe filmu zameral na Smrtonosnú zbraň.

Godzilla vs Kong: Nová ríša sa pripravuje na odhalenie ďalšej éry MonsterVerse. Po Monarch: Legacy of Monsters sa franšíza dostane do kín v marci tohto roku. Všetky oči chystajú sa obrátiť na Godzillu, keď sa spoja s Kongom za ďalším dobrodružstvom. A podľa režiséra Adama Wingarda hľadali Smrtonosná zbraň pre inšpiráciu pri tvorbe filmu.

Hovoriť s impériaWingard otvorila okolo Godzilla vs. Kong v nedávnom rozhovore. Práve tam režisér priznal, že filmové monštrá sa tentokrát zišli skôr neochotne a diváci budú ich dynamickú zmenu sledovať pomaly, ale isto.

„Existuje akési prímerie – Godzilla má pod kontrolou povrchový svet a Kong je v Dutej Zemi,“ pripúšťa Wingard. “Nebolo to: ‘Dobre, zavolaj mi, keď sa niečo pokazí, Kong. A ja, Godzilla, sa ponáhľam na záchranu!”

„Dynamika nefunkčného vzťahu medzi kamošom a policajtom je pravdepodobne taká najlepšie opísať Godzillu a Konga. Moje vplyvy sú vždy zakotvené v 80. rokoch a 80. roky boli pre (tento) príbeh prvoradé.“

Je jasné, že žáner buddy cop je v súčasnosti vo filmovom priemysle živý. Niektoré z týchto filmov vynikajú medzi ostatnými a Wingard má svoj obľúbený výber. Smrtonosná zbraň je režisérovou preferovanou voľbou pre kriminálne filmy, a to bude zrejmé aj fanúšikom, ktorí to sledujú Godzilla vs. Kong.

S novým filmom MonsterVerse na obzore sa všetky oči upierajú na Wingarda, aby videli, čo má jeho vízia v zásobe. Godzilla vs. Kong bol obrovským úspechom napriek jeho vypusteniu v čase vrcholiacej pandémie. Godzilla x Kong dúfa, že dosiahne rovnaký úspech a zároveň postavíte svojich Titánov proti starodávnej hrozbe. Godzilla vs. Kong: Nová ríša bude v kinách odvysielaný 29. marca. Ak teda chcete viac informácií o filme, prečítajte si oficiálnu synopsu nižšie:

„Tento posledný záznam nasleduje po výbušnej konfrontácii Godzilla vs. Kong s úplne novým filmovým dobrodružstvom, v ktorom sa postaví mocný Kong a hrôzostrašná Godzilla proti kolosálnej neznámej hrozbe ukrytej v našom svete, ktorá spochybňuje ich samotnú existenciu – aj našu. Tento epický nový film sa ponorí hlbšie do príbehov týchto titánov, ich pôvodu a tajomstiev ostrova lebiek a mimo neho, pričom odhalí mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich pripútala k ľudstvu.“

Tešíte sa vidieť Godzilla vs. Kong: Nová ríša? Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie, ako aj ďalej Twitter to je Instagram. Môžete mi tiež zavolať @Megan Peters CB podeliť sa o svoj názor!