Netflix stiahne Kane Chronicles Ricka Riordana a filmy Percyho Jacksona

Netflix už sa neprispôsobuje Rick Riordanzo série kníh „Kane Chronicles“ do celovečerných filmov.

Riordan, známy najmä ako autor kníh „Percy Jackson a olympionici“, sa o novinku podelil, kým r.odpoveď na otázku fanúšika na Goodreads.

“Práve teraz je Kane Chronicles v ‘obrátke’, čo znamená, že Netflix sa rozhodol nepohnúť vpred a ich opcia vypršala po tom, čo sa dva roky pokúšali vyvinúť scenár, ktorý sa im páči,” napísal. “Teraz to závisí od toho, či by do toho chcelo vstúpiť ďalšie štúdio, prevziať predprodukčné náklady a ísť ďalej.”

Riordan oznámil vývoj „The Kane Chronicles“ filmová trilógia v roku 2020. Prvý film založený na „Červenej pyramíde“ z roku 2010 napísala spisovateľka „Star Trek: Prodigy“ Diandra Pendleton-Thompson, podľa blogový príspevok z roku 2022 kde Riordan napísal, že čoskoro očakáva nový návrh scenára.

„Červená pyramída“ spolu s „Trónom ohňa“ (2011) a „Hadím tieňom“ (2012) nasledovali Cartera a Sadie Kanea, dospievajúcich potomkov egyptských faraónov Narmera a Ramsesa Veľkého. V sérii vedľajších románov s názvom „Demigods and Magicians“ sa postavy z „The Kane Chronicles“ presúvajú do vesmíru „Percy Jackson“.

Táto správa prichádza uprostred nárastu chuti na filmové adaptácie Riordanovho diela: Disney+ dokončili prvú sezónu svojho televízneho seriálu „Percy Jackson“ z 30. januára, ktorý generálny riaditeľ spoločnosti Disney Bob Iger nazval úspešným na základe posledného štvrťročného prieskumu ziskov spoločnosti. Spolu s oznamuje obnovenie sezóny 2Iger uviedol, že séria bola streamovaná viac ako 110 miliónov hodín, čo sa premieta do odhadovaného celkového počtu 20,6 milióna videní.

Hollywoodske štúdiá si zároveň uťahujú opasky, ako poznamenal Riordan na Goodreads: „Nie je to nič neobvyklé. To sa, myslím, stáva pri väčšine filmových projektov. Navyše, streamingový priemysel ako celok práve teraz spomaľuje svoj plán vývoja, čo znamená, že ruší viac obsahu a produkuje menej obsahu. Kane bol chytený v tomto trende aj napriek silnému úspechu Percy TV.“

Netflix okamžite neodpovedal Rozmanitosťžiadosť o vyjadrenie.