Na olympijskom podujatí v horskej cyklistike bude chýbať Mathieu Van der Poel

Svetový šampión Mathieu van der Poel sa zameria na olympijské cestné preteky na parížskych hrách toto leto po súťaži v Tour de Francea skočiť Horský bicykel.

On všestranný holandský bežec V stredu povedal, že spojenie Tour a cestných pretekov je “najlogickejšou možnosťou.” “Zabezpečuje to, že mám trochu viac času, aby som sa mohol viac a lepšie pripraviť,” uviedol vo vyhlásení, ktoré zverejnil jeho tím Alpecin-Deceuninck.

Van der Poel vyhral tituly v mnohých disciplínach a v istom momente uvažoval o súťaži v cross-country na horských bicykloch na olympijských hrách. Ale čelil tomu, čo nazval „ťažkou skladačkou“ a trasa cestných pretekov vyhovovala jeho schopnostiam.

„Len cestné preteky? Len na horskom bicykli? Alebo oboje?” povedal. Či už v kombinácii s Tour de France, ktorú osobne považujem za najlepšiu možnú prípravu na hry.”

Van der Poel sa napokon rozhodol. „Povedzme, že som si vybral najlogickejšiu vec,“ povedal. “Takže po konzultácii s tímom som sa rozhodol pre trochu dlhší oddych, po ktorom sa môžem pripraviť na Tour de France a olympijské cestné preteky bez časovej tiesne.”

29-ročný hráč, ktorý bol tento rok v pôsobivej forme s víťazstvami na Tour of Flanders a na klasikách Paríž-Roubaix, povedal, že bude pracovať na podpore tímového kolegu Jaspera Philipsena, “keď sa budú usilovať o víťazstvá v etapách a možnom greene” . dres“ najlepšieho šprintéra Tour de France.

“A cieľom je vyhrať etapu v tomto roku,” povedal. „Minulý rok som ochorel, keď boli niektoré fázy, v ktorých som mal šancu. Dúfam, že sa toho v tomto vydaní zachránim.“

Van der Poel dodal, že nosenie dúhového dresu majstra sveta v tejto sezóne ovplyvnilo jeho rozhodnutie jazdiť na Tour. “Je to špeciálny rok,” povedal.

„Ako majster sveta rád pretekám v tomto drese, ako sa len dá. Aj preto si Tour de France radšej nenechám ujsť. A to sa minulý rok ukázalo ako dobrá príprava, potom smerovanie na majstrovstvá sveta.”

Naznačil tiež, že na budúcich olympijských hrách by mohol súťažiť v horskej cyklistike. Van der Poel spadol z pretekov horských bicyklov na OH v Tokiu.

„Kto vie, čo je ešte možné v roku 2028 v Los Angeles? “To je ešte ďaleko, ale potom budem v inej fáze kariéry,” povedal.

„Možno potom dám všetko na ten horský bicykel. Tento rok je kombinácia príliš ťažká.”

Van der Poel, ktorý sa momentálne pripravuje v Španielsku, nebude súťažiť pred Tour de France od 29. júna do 21. júla. Olympijský cestný pretek mužov je náročný 273-kilometrový (170 míľ) trek, ktorý sa uskutoční 3. augusta.