Marlie Packer: „Stále sa snažím byť najlepšia na svete“

“Zdá sa, že v dnešnej dobe sa ma na to pýta viac ľudí.” Marlie Packerová smeje sa, keď narážame na tému, čo by život mohol mať za športom, ktorému zasvätil svoj život. “Čo je to? “Dosiahnete 100 zápasov a pýtajú sa vás, aký bude život po rugby.”

Zdá sa to ako prirodzená otázka pre hráča, ktorý má medzinárodne už 16 rokov, ukoval svoje remeslo v rugby tým, že strčil hlavu tam, kde iní nie. Húževnatý, inteligentný, konfrontačný a výbušný Packer je archetypálnym otvoreným krídlom a aj vo veku 34 rokov stále tvrdo pracuje na svojej hre.

Zvýšený na Anglicko kapitánstvo pred rokom, posledných 12 mesiacov prinieslo tri trofeje, svetového hráča roka gong a ani jednu prehru. Packer viedol celý čas spredu a pomáhal hlavnému trénerovi. John Mitchell vytvoriť novú kultúru a štýl hry čo prinieslo bohaté dividendy. A s Majstrovstvá sveta doma na obzore ktorú naozaj dúfa, že si ju vezme do Anglicka saracéni Flanker chce objasniť jednu vec.

Marlie Packer zostáva pre Anglicko rovnako vplyvná ako kedykoľvek predtým
Marlie Packer zostáva pre Anglicko rovnako vplyvná ako kedykoľvek predtým (falošné obrázky)

“Toto nie je reč o odchode do dôchodku,” zdôrazňuje Packer svojím charakteristickým neomaleným štýlom, keď uvažuje o svojej kariére po získaní špeciálnej ceny za zásluhy. Asociácie hráčov rugby. „Ale môcť si obliecť tričko mojej krajiny 100-krát je veľmi výnimočné. Cítim sa veľmi hrdý. Cítim sa poctený, že som mohol tak dlho robiť to, čo som robil.

„Cesta na vrchol hory nie je rovná; Musíte mať nejaké pády, či už kvôli zraneniu, selekcii alebo iným veciam, ktoré sa vám v živote stanú. V kariére som mal všetky tri. Občas to bolo ťažké, ale všetko závisí od mojej lásky k hre a toho, čo mi dala. Môžete zabudnúť na všetok biely šum a vonkajší hluk a len si spomenúť, prečo to robíte.

„Máme na obzore majstrovstvá sveta v roku 2025 a venujem im pozornosť. Potom si možno dať malú pauzu a zhodnotiť, kam idem. Kto vie? Potom máme turné British & Irish Lions…“

Anglicko získalo v apríli ďalšiu ženskú korunu šiestich národov
Anglicko získalo v apríli ďalšiu ženskú korunu šiestich národov (falošné obrázky)

Od debutu Packerovej v Anglicku na ihrisku v Amsterdame v roku 2008 to bola poriadna cesta. Ženy a šport sa odvtedy veľmi zmenili, s vzostupmi a pádmi na ihrisku aj mimo neho. Časy, keď bolo potrebné byť medzinárodným športovcom, sú preč. okolo svojej každodennej práce inštalatéra. On červené ruže Každý rok majú lepšie zdroje, čo podporuje ženské rugby, a Mitchellov príchod umožnil anglickému tímu prijať otvorenejšie prostredie pokračovať vo vývoji.

„Chceme, aby každý bol úspešný v našom prostredí,“ vysvetľuje Packer. “Máme na to zdroje a to je kultúra, ktorá prirodzene prišla s príchodom Mitcha. Pochádza z mužského futbalu, takže vidí rozdiel v niektorých aspektoch: to, čo sme považovali za šťastie.” má, čaká alebo sa pýta.

„Teraz, keď máme zmluvu s Red Roses na plný úväzok, očakávame, že v tom budeme pokračovať a prekročíme tieto očakávania. Od výživy v tábore až po miesta, kde bývame a vybavenie, ktoré používame, aby sme ako skupina mohli pokračovať v posúvaní limitov, musia existovať očakávania, ale aj realistické.

Marlie Packer si užívala spoluprácu s hlavným trénerom Johnom Mitchellom
Marlie Packer si užívala spoluprácu s hlavným trénerom Johnom Mitchellom (falošné obrázky)

„Premýšľam o svojej prvej internacionalizácii pred 15 rokmi a vidím, že nás delí milión míľ. To sa nestane zo dňa na deň, chce to čas a množstvo ľudí, ktorých sme mali, hráčov a zamestnancov. Predtým to bolo medzi hráčmi vždy otvorené a šťastné miesto, ale myslím si, že príchod Johna Mitchella to otvoril pre zamestnancov. Môžete si sadnúť a navečerať sa s členom personálu a nerozprávať sa o rugby, ale spoznať sa ako ľudia. Ak všetci poznáme svoje osobné dôvody a to, čo nás motivuje, na ihrisku nás to len zlepší.“

Anglicko pokračuje v prípravách na budúcoročné majstrovstvá sveta s WXV na jeseň s dva prípravné zápasy proti Francúzsku a Black Ferns kľúčom k poskytnutiu náročnej výzvy na testovanie tímu, ktorý je tak zvyknutý na značné výsledky.

Packer bol súčasťou dvoch nedávnych neúspechov na Novom Zélande, odkedy je súčasťou tím, ktorý v roku 2014 zdvihol nad hlavu trofeja vie, že jeho tím nemôže ustúpiť pri hľadaní víťazstva, ktoré potvrdí jeho miesto na vrchole svetového rugby. Ale jej syn Oliver, ktorý si práve začal vážiť význačnosť svojej matky ako hráča, jej dal perspektívu a umožnil jej užívať si tento šport ešte viac.

„Dúfam, že som inšpiroval budúce generácie, aby si zobrali loptu, a môjho vlastného syna, aby vedel, že môže dosiahnuť všetko, čo chce, ak sa na to zameria. Vyrastal som v obecnom dome a moja matka podporovala mňa a môjho brata. Ragby prinieslo veľa radosti do mojej rodiny, veľa radosti do môjho života a cítim sa veľmi poctený, že sa môžem nazývať stotníkom.

Marlie Packer verí, že materstvo zlepšilo jej výkon na kurte
Marlie Packer verí, že materstvo zlepšilo jej výkon na kurte (falošné obrázky)

„Počas posledných rokov ma naozaj bavilo rugby a sústredil som sa naň. Oliver určite zmenil aj môj pohľad na niektoré z týchto vecí. Len to zlepšilo moju hru.

„V deň, keď odídem do dôchodku a obzriem sa späť na všetko, si myslím, že sa uštipnem, ale naďalej sa snažím byť najlepším na svete a najlepšou verziou seba samého na kurte aj mimo neho: či už je to mama Marlie Packer alebo kapitán Saracénov a Anglicka Marlie Packer. Vždy sa snažím hrať všetky tieto roly, pretože sú pre mňa veľmi dôležité. “Chcem si to aj naďalej užívať a tvrdo sa snažiť.”

Marlie Packer hovorí po tom, čo vyhrala špeciálne ocenenie za zásluhy na udeľovaní cien RPA 2024.