Mapa: Taiwan zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 7,4

Silné zemetrasenie s magnitúdou 7,4 zasiahlo v stredu východné pobrežie Taiwanu, uviedla americká geologická služba USGS.

K zemetraseniu došlo o 7:58 taiwanského času, 11 kilometrov juhozápadne od mesta Hualien na Taiwane, podľa informácií agentúry.

Sledujte náš živý prenos tu.

Keď seizmológovia preskúmajú dostupné údaje, môžu revidovať hlásenú veľkosť zemetrasenia. Dodatočné informácie o zemetraseniach môžu prinútiť vedcov USGS, aby aktualizovali mapy intenzity zemetrasení.

Zemetrasenia v oblasti

Následný otras je zvyčajne menšie zemetrasenie, ktoré nasleduje po väčšom zemetrasení v tej istej všeobecnej oblasti. Následné otrasy sú zvyčajne malé úpravy pozdĺž zlomového segmentu, ktorý skĺzol počas počiatočného zemetrasenia.

Zemetrasenia a následné otrasy v okruhu 100 míľ

Následné otrasy sa môžu vyskytnúť niekoľko dní, týždňov alebo dokonca rokov po prvom zemetrasení. Tieto udalosti môžu mať rovnakú alebo väčšiu veľkosť ako počiatočné zemetrasenie a môžu ovplyvniť už poškodené oblasti.

Zdroj: United States Geological Survey Poznámka: Kategórie šokov sú založené na tomto Mercaliho intenzita sa zmenila Mierka Keď sú k dispozícii údaje o otrasoch, príslušné mapy a grafy zahŕňajú zemetrasenia do 100 míľ a sedem dní od počiatočného zemetrasenia. Všetky vyššie uvedené časy sú Taipei Time. Údaje o trepaní sú v utorok 2. apríla o 8:14 východného času. Údaje o zemetrasení za utorok 2. apríla o 10:28 východného času.