Kiran Bedi Biopic set na Dream Slate Pictures

India’s Dream Slate Pictures začína životopisný film Kiran Bediprvá dôstojníčka indickej polície (IPS).

Bývalá indická juniorská národná tenisová šampiónka Bedi vstúpila do IPS v roku 1972. Slávu si získala vďaka kampani proti zneužívaniu drog v Dillí. Zaviedla tiež reformy vo väzení Tihar v Dillí, čo jej v roku 1994 vynieslo prestížne ocenenie Ramona Magsaysay. V rokoch 2016 až 2021 pôsobila ako guvernérka Puducherry.

“Bedi: meno, ktoré poznáš.” The Story You Don’t“ sľubuje, že sa ponorí hlbšie do Bediho života, „odhalí nevýslovné incidenty, osobné a profesionálne výzvy a neochvejné odhodlanie, ktoré formovalo jeho mimoriadnu kariéru v polícii,“ uvádza sa vo vyhlásení Dream Slate Pictures.

Film napísal a režíroval Kushaal Chawla („Iný čas“). Produkoval ho Gaurav Chawla („Tulsidas“) pre Dream Slate Pictures. Spustenie je naplánované na rok 2025.

Bedi povedal: „Tento príbeh nie je len môj príbeh. Je to príbeh Indky – Indky, ktorá vyrástla v Indii, študovala v Indii, bola vychovaná indickými rodičmi a počas svojej kariéry pracovala pre obyvateľov Indie. Môj príbeh sa začal v deviatich rokoch, keď mi môj otec povedal: ,Život je svah, buď ideš hore, alebo ideš dole‘, a mama povedala: ,Budeš dávať a nie prijímať‘. Tieto vyhlásenia zostali mojimi hlavnými zásadami. Keďže sa chystáme uviesť tento film na 50. Medzinárodný rok žien, bude to príbeh indickej ženy, ktorá reprezentuje náš veľký národ na medzinárodnej úrovni.“

Chawla dodal: „Tento film je dielom lásky. Štyri roky rozsiahleho výskumu a písania scenárov boli venované zabezpečeniu autentického a bystrého zobrazenia Kirana Bediho, najobľúbenejšieho a ikonického policajta v Indii.“

„Je mi cťou a privilégiom napísať a režírovať film o jedinečnom živote Kiran Bedi. Bola pre mňa obrovskou inšpiráciou a jej dôvera v réžiu tohto filmu je skutočne požehnaním. V tomto celovečernom filme skúmam napínavé premeny, bezprecedentné triumfy a mimoriadnu osobnú a profesionálnu cestu Kiran Bedi, keď sa vydala na cestu prvej ženy vo svete polície, v ktorej dominujú muži. Verím, že diváci skutočne spoznajú ženu stojacu za khaki a budú inšpirovaní a dojatí jej neochvejným nasadením a neúnavnou navigáciou,“ povedal Chawla.

Dokument „Kiran Bedi: Yes Madam, Sir“, režírovaný Megan Doneman, bol vydaný v roku 2008.