Kanadsko-ruská žena sa priznala k vyslaniu vojenských zložiek do Ruska v USA – The National

K činu sa v pondelok priznala rusko-kanadská žena Amerike Sprisahanie s cieľom prania špinavých peňazí za svoju úlohu v multimiliónovom systéme posielania dronov a komponentov rakiet na súd Rusko Na vojenské použitie proti UkrajinaInformovalo o tom americké ministerstvo spravodlivosti.

Prípad je jedným z mnohých, ktoré koordinuje pracovná skupina KleptoCapture Ministerstva spravodlivosti USA s cieľom presadzovať sankcie, vývozné obmedzenia a ďalšie opatrenia v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu v roku 2022. Začalo sa vo februári.

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Kristina Pozereva bola koncom októbra obvinená z obchodovania s ľuďmi, zo sprisahania s cieľom porušiť sankcie a z podvodu. Podľa prokuratúry prala peniaze v mene niekoľkých brooklynských krycích spoločností na prepravu elektroniky pochádzajúcej zo Spojených štátov zakázaným subjektom v Rusku.

Získajte najnovšie národné správy.

Odoslané na váš e-mail, každý deň.

Pozereva a jej manžel Nikolaj Gultsev, ktorí majú dvojité občianstvo Kanady a Ruska, boli zatknutí koncom minulého roka spolu s rusko-tadžikistanským dvojakým občianstvom Salimdzonom Nasserom Udinovom.


Kliknutím spustíte video: „Rozdelenie kanadskej podpory Ukrajine súvisí s rastúcim politickým významom, naznačuje prieskum“


Prieskum naznačuje, že rozdiel v podpore Ukrajiny zo strany Kanady súvisí s rastúcou politickou príslušnosťou


Tisíce polovodičov a inej elektroniky boli nájdené v Nasreddinovovom dome, zatiaľ čo Goltseva a Pozereva zatkli v hoteli na Manhattane počas návštevy Nasreddinova, podľa prokuratúry.

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Ministerstvo spravodlivosti v pondelok vo vyhlásení uviedlo, že Pozreeva bola obvinená z prania špinavých peňazí za svoju úlohu v „bezpilotných lietadlách (UAV) a komponentoch používaných v riadených raketových systémoch a iných zbraniach pre zakázané subjekty v Rusku.“ Priznala sprisahanie na pranie špinavých peňazí. prevod.”

V prípade dokázania viny hrozí Pozerevovej až 20 rokov väzenia.

Americký prokurátor Brian Pace povedal, že Pozereva bola „kľúčovou súčasťou schémy na pranie špinavých peňazí zo schémy na obchádzanie sankcií a posielanie komponentov UAV a rakiet do Ruska, ktoré sa neskôr našli na ukrajinskom bojisku“.

Pozerevovú a jej právnikov nebolo možné vyjadriť.

– Správa Kanishka Singh vo Washingtone; Strih: Jamie Freed