Južná Afrika prináša najnovšie obrovské zabíjanie, keď Maroko opúšťa Africký pohár národov

južná Afrika Prežil strach z neskorých penalt a vyradil favoritov pred turnajom Maroko vonku Africký pohár národov a dostať sa do štvrťfinále.

Bafana Bafana boli najlepším tímom a napokon porazili semifinalistov MS 2022 2:0, ktorí mali Sofia Amrabatová vylúčený v posledných minútach po Achraf Hakimi zlyhal na mieste.

Juhoafrická republika vyhrala iba jeden skupinový zápas, aby sa dostala medzi posledných 16, zatiaľ čo Maroko dominovalo skupine F v snahe o druhý titul Afcon.

Bola to však strana Huga Broosa, ktorá sa ujala vedenia, keď Evidence Makgopa zakončil plynulý pohyb nízkou strelou tesne pred hranicou hodiny.

Maroko sa tvrdo snažilo o vyrovnanie a malo ideálnu príležitosť na vyrovnanie z pokutového kopu, do konca zostávalo len päť minút.

Podľa hodnotenia VAR potrestal juhoafrický obranca Mothobi Mvala za hru rukou, no Hakimi penaltu zlikvidoval o brvno.

Maroko vypadlo z kontinentálneho turnaja napriek tomu, že bolo favoritom na postup

(REUTERS)

Veci sa zmenili od zlého k horšiemu, keď Maroko stíhalo zápas, pričom Amrabat bol vylúčený za podrazenie Teboho Mokoena, keď sa blížil k bráne.

Účastník pôžičky Manchestru United si myslel, že dostal prestávku, keď zasiahol VAR, ale rozhodcovi Mahmoodovi Ismailovi bolo namiesto toho odporučené zvýšiť druhé napomenutie na červenú.

Ak chcete pridať urážku zranenia, Mokoena sa oprášil, aby brilantne premenil výsledný priamy kop a poslal Juhoafrickú republiku do štvrťfinálového súboja proti Kapverdám.

Inde sa Mali udržali, keď porazili Burkinu Faso 2:1 a pripravili sa na štvrťfinále proti hostiteľovi turnaja Pobrežie Slonoviny.

Vlastný gól Edmonda Tapsobu a gól Lassina Sinayoka v druhom polčase stačili na zabezpečenie víťazstva Eagles vo vyraďovacej časti.

Mali bude najbližšie hrať s Pobrežím Slonoviny v sobotu po tom, čo hostiteľské krajiny v pondelok porazili úradujúceho šampióna Afcon Senegal v penaltovom rozstrele.