Juhokórejská prémia Kimchi je v centre pozornosti po rekordnom maxime BTC

Miska kimchi, sladké nakladané zeleninové jedlo, ktoré je základom celej kórejskej kuchyne

Kitzcorner | Getty Images

Možno ste počuli “Kórejská zľava“Na akciových trhoch v Južnej Kórei. Pripravte sa už teraz na ‘Kimchi Premium’, pomenovanú podľa obľúbenej prílohy z fermentovanej zeleniny, ktorá je v kórejskej kuchyni taká dôležitá.”

„Kimchi prémium“ označuje cenovú medzeru v kryptomenách, najmä bitcoine, keď sú kótované v Južnej Kórei na amerických alebo európskych burzách.

Aj keď to môže byť pre niektorých vnímané ako mierna príležitosť, nie je také ľahké rýchlo zarobiť.

Potom stojí za povšimnutie prémia kimchi bitcoin prísť Všetky časy vysoko V polovici marca podľa údajov spoločnosti Coin Metrics dosiahol rekordnú výšku viac ako 73 000 dolárov 13. marca. Odvtedy existuje digitálna mena Klesol na úroveň 70 000 dolárov.

Keď Bitcoin testoval nové maximá, zvýšili sa aj prémie kimchi. Podľa poskytovateľa údajov o kryptomenách CryptoQuant dosiahol Kórejský prémiový index 16. marca svoju najvyššiu úroveň od mája 2021 a dosiahol 10,88 %.

To znamená, že obchodná cena Bitcoinu v Južnej Kórei bola takmer o 10 % vyššia ako medzinárodná spotová cena.

Ešte v roku 2017 Zakladateľ FTX Sam Bankman Fred videl príležitosť prekonať cenovú medzeru na rôznych burzách. Generálny riaditeľ neúspešnej kryptoburzy FTX bol minulý týždeň Odsúdený za kryptografický podvod A bol odsúdený na 25 rokov väzenia.

Sam Bankman Freed dostane 25 rokov väzenia za podvod FTX: CNBC Crypto World

Ako kvantitatívny obchodník v roku 2017 videl, že cenový rozdiel Bitcoinu bol niekedy až 60 %. Arbitrážna príležitosť bola obzvlášť presvedčivá v Južnej Kórei, kde boli ceny výrazne vyššie ako v iných krajinách.

Spustil svoju obchodnú firmu Alameda Research, aby začal obchodovať s digitálnymi menami na plný úväzok, pričom v niektorých prípadoch zbieral až milión dolárov denne.

V roku 2022 vtedy 30-ročný miliardár povedal CNBC Priťahovalo ho to odvetvie, pretože obrovské možnosti ad hoc sa zdali „príliš dobré na to, aby to bola pravda“.

‘prémiový’

Preto sa bitcoin v Južnej Kórei často obchoduje za vyššiu cenu ako na iných trhoch Výskum univerzity v Calgary.

Zatiaľ čo priemerná cena kimchi bola medzi januárom 2016 a februárom 2018 4,73 %, v januári 2018 sa zvýšila na 54,48 %, podľa správy zverejnenej v roku 2019.

Prečo je tam rozdiel v cene?

Stáva sa to preto, že kryptomeny, na rozdiel od akcií alebo dlhopisov, sú decentralizované digitálne aktíva, ktoré využívajú technológiu blockchain, ktoré nie sú kontrolované centrálnym orgánom, a preto sa s nimi dá obchodovať za rôzne ceny po celom svete.

Jedným z faktorov cenového rozdielu je vysoký dopyt po kryptomenách v Južnej Kórei, ktoré sa niekedy označujú ako „Uzavreté trhové prostredie

Čo bude ďalej pre Bitcoin a kryptopriestor

Aby sa zabránilo praniu špinavých peňazí v kryptobiznise, Komisia pre finančné služby v krajine zaviedla to, čo je známe ako krypto. Zásady „skutočného mena“.vyžaduje, aby sa názov domáceho účtu na obchodovanie s virtuálnymi aktívami osoby zhodoval s názvom na jej vkladovom účte v banke.

Iba juhokórejskí občania alebo cudzinci s rezidentskými registračnými kartami si môžu v krajine otvoriť úplné bankové účty, čím účinne blokujú zahraničný prístup k jej domácim kryptoburzám.

“Južná Kórea vyžaduje špecifický typ bankového účtu prepojeného s jednotlivcom na otvorenie účtu na výmenu kryptomien, čo predstavuje výzvu pre domácich hráčov na krypto trhu.” Analýza kanálov krypto dátovej platformy Informovala o tom správa z roku 2023.

Ceny bitcoinov v Južnej Kórei vzrástli nad ostatné globálne trhy, keďže dopyt poháňajú najmä retailoví investori, keďže inštitucionálni a zahraniční investori sa nemôžu voľne zúčastniť.

reťaze Dodala, že Južná Kórea získala od júla 2022 do júna 2023 kryptomeny v hodnote viac ako 111,82 miliardy dolárov – čo je najväčšia suma spomedzi východoázijských krajín, dokonca za Japonskom a Čínou, najväčšími ekonomikami regiónu.

Správa tiež poznamenala, že Južná Kórea sa zdá byť najmenej inštitucionalizovaným trhom vo východnej Ázii na základe veľkosti transakcie.

“Je to pravdepodobne kvôli miestnym predpisom, ktoré sťažujú finančným inštitúciám podnikanie.” V správe sa uvádzalo.

prísna dispozícia

Kimchi Premium sa môže zdať ako arbitrážna príležitosť, ale nie je to také jednoduché.

Teoreticky by investor mohol kúpiť bitcoin za nízku cenu na medzinárodnej burze, previesť kryptomenu na juhokórejskú bitcoinovú burzu za vysokú cenu a dosiahnuť bezrizikový zisk predajom na juhokórejskej burze.

Faktom však je, že Vyhrala Južná Kórea Nariadenie sťažuje arbitrážnu stratégiu pre medzinárodných investorov, vysvetlil Baek Seong-gun, country manager pre Južnú Kóreu v kryptoťažobnej spoločnosti GoMining.

Poukázal na to, že won je veľmi obmedzená mena a prevod wonov mimo krajiny je prísne kontrolovaný.

S odvolaním sa na kapitálové kontroly v Južnej Kórei Baek poukázal na to, že „malé zámorské remitendové agentúry“ môžu prepravovať až 10 000 USD za prevod na osobu a až 100 000 USD ročne pre tú istú osobu.

Predseda SEC Gensler: Crypto is a field „sužované podvody a manipulacemi“

To znamená, že existuje limit, koľko fiat meny je možné kúpiť, čo v konečnom dôsledku obmedzuje množstvo ziskov, ktoré môžu obchodníci vyplatiť.

Podľa výskumu z University of Calgary existujú v tejto agresívnej stratégii aj ďalšie riziká.

Po prvé, prevod bitcoinov z cudzej meny na juhokórejskú burzu si vyžaduje čas a počas tejto doby sa cena bitcoinov môže zmeniť.

Kontrola CNBC Vysvetlite, že prevody môžu trvať hodinu až deň v prípade kryptomien prevedených do zahraničných peňaženiek.

To znamená, že investori riskujú, že prémia Kimchi sa v priebehu času potrebného na vykonanie agresívnych obchodov zníži alebo úplne zmizne.

Paul Brodie, vedúci globálneho blockchainu v EY, pre CNBC povedal, že zatiaľ čo prémia Kimchi existuje už nejaký čas, jeho názor je taký, že dnes je ťažšie robiť arbitrážne obchody ako v minulosti.

“Čo je teraz iné, je to, že v mnohých iných častiach sveta je veľmi ťažké posielať peniaze cez blockchain bez KYC,” zdôraznil Brody. Poukázal na proces identifikácie zákazníkov, že totožnosť zákazníkov by mali preverovať finančné inštitúcie, aby sa znížila finančná kriminalita.

Okrem toho uviedol, že burzy, ktoré sú v súlade s nariadeniami, obmedzia schopnosť investora posielať peniaze do zahraničia, pokiaľ investor nemá potrebné dokumenty a regulačnú podporu.

V skratke, Realita je taká, že čas, poplatky a kapitálové kontroly môžu spôsobiť komplikácie, vďaka čomu bude investovanie do tejto stratégie menej atraktívne alebo úplne neprijateľné.

— Mackenzie Segalos a Kate Rooney z CNBC prispeli k tejto správe.