Jonathan Agnew odstúpi z funkcie kriketového korešpondenta BBC

Jonathan Agnew odstúpi ako bbcKriket Korešpondent koncom leta po 33 rokoch vo funkcii.

Bývalý hráč kriketu, známy ako „Aggers“, zostane vo funkcii Špeciálny testovací zápas na ďalšie štyri roky, ale vzdialila sa od svojho oficiálneho názvu.

Agnew oslavuje tento týždeň 64 rokov a prevzal funkciu Kriketový korešpondent BBC od Christophera Martina-Jenkinsa v roku 1991, po ukončení profesionálnej kariéry s Leicestershire minulý rok.

“Som naozaj rád, že môžem pokračovať v predstavovaní Test Match Special počas nasledujúcich štyroch rokov.” povedal pre BBC.

„Je to jedinečný program, na ktorý som nesmierne hrdý a pre mnohých ľudí znamená veľa.

„Zdá sa však, že teraz je ten správny čas na to, aby som ustúpil zo svojej úlohy kriketového korešpondenta BBC.

“Toto leto, moje 34. funkčné obdobie, bude moje posledné. V rýchlo sa meniacom kriketovom prostredí je čas mať čerstvé nohy na pokrytie každodenných povinností, čo mi umožní plne sa sústrediť na TMS.”

Jonathan Agnew bude v TMS pracovať nasledujúce štyri roky

(Getty Images)

Agnew je etablovaným a obľúbeným členom tímu TMS, ale mohlo by to naznačovať, že robí krok späť od pokrytia iných udalostí mimo testovacieho kriketu.

BBC má v súčasnosti exkluzívne rozhlasové práva na všetok domáci a medzinárodný kriket v Anglicku a Walese do konca roku 2028, vrátane živého prenosu každého zápasu County Championship, a má práva na nadchádzajúci mužský a ženský Ashes.

Zámorský Talksport si však nárokoval práva na kľúčové série, vrátane zápasov Anglicka v Indii, čo je dohoda, ktorá sa začala tohtoročným nešťastným turné, a zmluvy na vysielanie podujatí ICC a turné Anglicka v Pakistane sú splatné.

Philip Bernie, výkonný riaditeľ BBC Sport, povedal: „Sme veľmi radi, že Jonathan Agnew bude aj naďalej viesť náš vynikajúci TMS tím.

“Jeho brilantný komentár a prezentácia tohto ikonického programu sú kľúčom k jeho trvalému úspechu a tešíme sa na to, že Aggers bude pokračovať v obohacovaní nášho kriketového spravodajstva aj v nasledujúcich rokoch.”