Jon Stewart odhaľuje, prečo sa vracia do The Daily Show

Jon Stewart sa vracia do The Daily Show – len jeden deň v týždni – a dnes pre CBS Mornings vysvetlil prečo

Jon Stewart, ktorý prezentoval Denný program od roku 1999 do roku 2015 a stala sa komediálnou inštitúciou, vrátila sa do show – tak trochu. Hostiteľ sa vráti za Denný program tabuľky počas volebného cyklu v USA v roku 2024, ale iba v pondelok. Dnes je prvý deň, keď je späť, a ako si viete predstaviť, je tu veľa vzrušenia a veľa otázok o tom, čo bude robiť ďalej. Stewart opustil šou krátko pred voľbami v roku 2016, pričom v tom čase naznačil, že nechce, aby sa zapojila do vlny zlomyseľnej satiry s nízkym úsilím, ktorá sa stala módnou v čase, keď Donald Trump oznámil svoju kandidatúru na prezidenta. . Teraz sa vracia konkrétne, aby pokryl Trumpovu tretiu hlavnú kandidatúru v úrade (hoci pred rokom 2016 prepadol primárky a tretie strany).

Stewart, ktorý bol hostiteľom Problém s John Stewart na Apple TV+ došlo k stretu so streamerom, údajne po tom, čo niektoré témy, ktoré plánoval pokryť, boli v rozpore s obchodnými záujmami spoločnosti Apple. Predmetné epizódy sa údajne zaoberali Čínou a bublinou umelej inteligencie.

“Naozaj som chcel mať kam odložiť myšlienky, keď sa dostaneme do tohto volebného obdobia,” povedal Stewart. Ráno CBS počas dnešného rozhovoru. “Premýšľal som o tom, že to urobím – hovoria tomu Apple TV+. Je to televízna enkláva, veľmi malá. Je to ako žiť v Malibu. Rozhodli sa, cítili, že nechcú, aby som hovoril veci, ktoré by ma mohli dostať do problémov.”

Vraciam sa k Denný program Je to niečo, čo bolo pre Stewarta zdanlivo vždy možnosťou – alebo aspoň od konca roku 2022, keď Stewartov nástupca, Trevor Noah, opustil sériu. Comedy Central ešte nenahradil Noaha a rozhodol sa pre rotujúci panel hosťujúcich hostiteľov. Zatiaľ čo niektoré boli vzrušujúcejšie ako iné, fanúšikovia neradi investujú príliš veľa do šou, ktorá, zdá sa, nemá svoju vlastnú identitu.

Stewart hovorí, že aj keď je rád, že má opäť miesto, nevie, aký veľký vplyv v skutočnosti má.

„Neviem, či dúfam, že budem mať vplyv, ale dúfam, že budem mať katarziu a spôsob, ako komentovať veci a vyjadrovať ich, a dúfam, že sa to ľuďom bude páčiť,“ povedal. „Ale čo sa týka vplyvu, a viete to, takmer všetko, čo som chcel, aby sa stalo za tých 16 rokov, čo som tam bol Denný program Nestalo sa tak, ak ste očakávali vplyv. A myslím, že som sa to naučil neskôrDenný program…Nevidím to tak, že „naozaj chcem mať vplyv na túto tému, tieto voľby“ a podobne.“

Okrem tohoto Ráno CBSStewart sa šíril v médiách širšie a objavil sa v Neskoro večer so Stephenom Colbertom a tak ďalej Denný programv Edícia Ears podcast.

“Ak chcete byť prítomní v tomto svete, musíte byť prítomní v tomto rozhovore a musíte byť rovnako neoblomní a húževnatí ako protipríbeh, ktorý sa vytvára,” povedal Stewart v podcaste. “Veľa informácií, ktoré teraz vidíme, je vyzbrojených… a pokračuje v exponenciálnych skokoch. Nie sú to len voľby. Je to AI. Je to spôsob, akým militarizujeme všetky naše konflikty. Všetko je spojené s väčšou myšlienkou, ktorou je Forma vlády, ktorú tak milujeme, je analógová – nechcem povedať dinosaurus – ale je analógová a svet sa teraz pohybuje čoraz nekonečnejším digitálnym tempom a myslím si, že zladiť tieto dve veci je výzvou chvíľa pre ľudí.”

h/t The Hollywood Reporter