Joe McCarthy preberá vplyv z NFL, ale zaväzuje sa k Írsku

Hviezda nového Írska Joe McCarthy sa inšpirovala americkým futbalom, no neplánuje nasledovať bývalého krídelníka Walesu. Louis Rees-Zammit pri sledovaní a NFL kariéra.

Leinster lock McCarthy bol jedným z najvýraznejších hráčov v prvých dvoch kolách turnaja Guinness Šesť národov a bol vyhlásený za muža zápasu pri svojom majstrovskom debute proti Francúzsku.

Pútavý prejav 22-ročného veľmoca pri výhre 38-17 nad Les Bleus prišiel len niečo vyše štrnásť dní po tom, čo 23-ročný Rees-Zammit šokoval rugby tým, že prestal ísť za svojím snom v Spojených štátoch.

McCarthy, narodený v New Yorku, ktorý si so svojimi medzinárodnými spoluhráčmi pozrel nedeľný Super Bowl, keď Kansas City Chiefs porazili San Francisco 49ers, povedal: „Milujem defenzívnu stránku hry, niekedy ju asi nenávidím. Páči sa mi to viac než útok. .

„Hovorí sa, že obrana vyhráva majstrovstvá, takže je to dobré.

„Milujem vystupovanie z čiary, rád vyvíjam tlak na tímy, rád im dávam ‚človeka a loptu‘ a dostávam sa do problémov. Rád sledujem defenzívnych hráčov v NFL, vidím veci, ktoré robia.

„Momentálne sa mi páči Maxx Crosby z (Las Vegas) Raiders. Páčil sa mi JJ Watt (bývalý obranca Houston Texans a Arizona Cardinals), keď hral. Je to rytmus, alebo bol, teraz je na dôchodku.

“Nemyslím si, že sa v blízkej dobe presuniem do NFL.” “Zostanem pri rugby.”

McCarthy si udržal svoje miesto v druhom rade pri nedeľňajšom popoludňajšom víťazstve 36:0 nad Talianskom v Dubline, zatiaľ čo obhajca grandslamového šampióna Írsko podporil svoj úspech v Marseille.

Po prvom medzinárodnom vystúpení proti Austrálii na jeseň 2022 vynechal pre zranenie minuloročný turnaj Six Nations a stal sa najmladším členom tímu Andyho Farrella na Svetovom pohári.

McCarthy pripúšťa, že jeho vzostup na medzinárodnej úrovni priniesol zvýšenú kontrolu.

“V Six Nations je oveľa viac pozornosti, môžete to cítiť, oveľa viac ako v klubových zápasoch,” povedal.

„To je dobré, dostávaš veľa pekných zmienok; snažíte sa to zablokovať a vrátiť sa späť do procesu.

“Cítil som sa, akoby som bol pripravený sa tam dostať (v roku 2023 Six Nations), ale zranenie členka ma na pár mesiacov zdržalo. To sa stáva.

“Je skvelé mať teraz príležitosť a teším sa na to.”

Írsko sa vráti do zápasu doma proti Walesu 24. februára a budúci mesiac sa stretne s Anglickom a Škótskom.