Harry Paterson priznáva, že štart Škótska bol „nad moje predsezónne očakávania“

Harry Paterson priznal, že by si nikdy nepredstavoval, že založí Guinness Šesť národov zápas pre Škótsko len niekoľko mesiacov po tom, čo bol zvedavý, ako sa mu podarí získať zápas medzi tromi vysoko kvalitnými obrancami Edinburghu.

22-ročný hráč začal sezónu súťažou s etablovanými internacionálmi ako napr Blair KinghornDarcy Graham, Duhan van der Merwe a Emiliano Boffelli za miesto na klubovej úrovni.

Kinghornov odchod do Toulouse a zranenia iných mu však umožnili tri štarty Edinburgh v decembri a následne bol menovaný v tíme Six Nations Gregora Townsenda.

Je neuveriteľné, že mal na konte celkovo len osem seniorských vystúpení, Paterson bol povolaný, aby začal sobotňajší súboj s Francúzsko ráno v deň zápasu po tom, čo manželka Kylea Steyna porodila, čo ďalej znížilo tri možnosti Škótov po zraneniach kľúčového dua Kinghorn a Graham.

Paterson odpovedal produkciou toho, čo tréner Townsend opísal ako „jeden z najlepších debutov, aké som kedy videl“, keď Škótsko podľahlo kontroverznej porážke 20:16 s Les Bleus.

“Určite to prekonalo moje predsezónne očakávania,” povedal Paterson. „Najmä so staršími chlapcami v poslednej trojke v Edinburghu je to neuveriteľné.

“V novembri som si myslel, že v Edinburghu naozaj nedostanem šancu, ale veci sa môžu veľmi rýchlo zmeniť a niekoľko chlapcov sa zranilo, takže som dostal šancu.

“Dodá mi to veľa sebavedomia. “Nehral som veľa profesionálneho rugby, takže potrebujem rozvíjať tento základ hier, zostať fit a pokračovať.”

Paterson nebol menovaný v počiatočnej 23-člennej zostave pre zápas vo Francúzsku a až o 9:00, päť hodín pred výkopom, sa dozvedel, že bude nastupovať ako krajný obranca.

„Keď som raňajkoval, zavolal mi Gregor a uvedomil som si, čo sa deje, keď som videl, kto volá,“ povedal. „Nastala asi 10 minút panika a potom som sa stabilizoval a vychladol. Očividne tam boli trochu nervy, ale bol som veľmi vzrušený.

“Jamie Ritchie (spoločník z Edinburghu a Škótska) mi vopred povedal, že je to len ďalší rugbyový zápas, ale zároveň je to tvoj prvý medzištátny zápas, takže si ho určite užite.”

“Keď som tam bol, cítil som sa dobre. Dostal som bodnutie pri prvej chytenej lopte a to ma dostalo do hry. Práve som to skúsil.

“Povedali mi, že priveľa premýšľam, ale keď príde čas zápasu, dokážem sa trochu uvoľniť a nestresovať sa toľko.”

Paterson mal zmiešané pocity na konci debutu, v ktorom bolo Škótsku kontroverzne odmietnuté, čo by bol pokus o víťazstvo v zápase, keď rozhodcovia nemohli bezpochyby rozhodnúť, že Sam Skinner dokázal prihrať loptu.

“Na konci zápasu som bol zmätený,” povedal. „Naozaj som nevedel, ako sa mám na konci cítiť. “Bol som zničený výsledkom.”

Aj keď sa Steyn pravdepodobne vráti k boju v najbližšom sobotňajšom domácom zápase proti Anglicku, ešte sa uvidí, či tak urobí Graham alebo Kinghorn (obaja boli pôvodne vylúčení z úvodných dvoch zápasov šampionátu). byť dostatočne fit na to, aby ste sa vrátili.

Na otázku, či má pocit, že sa prebojoval do Kalkatského pohára, Paterson odpovedal: „Nie som si istý. Neviem, kto je k dispozícii. “Je tam veľa pohyblivých častí, takže si nie som istý, čo sa tam stane.”