Gina Carano vzdáva hold Carlovi Weathersovi a hovorí, že ju povzbudil potom, čo ju Disney vyhodil z THE MANDALORIAN – GeekTyrant

Minulý týždeň sme sa dozvedeli, že legendárny herec Carl Weathers mal som zomrela medzi všetkými poctami, ktoré sme videli, Gina Carano napísal vrúcnu a dlhú poctu svojmu mandalorianskemu kolegovi. Vo svojom príspevku hovorila o tom, akým mužom bol Weathers a ako ju po tom, čo ju Disney vyhodil zo série, zavolal, aby ju podporil a povzbudil.

Carano hral dve sezóny lovkyňu odmien Cara Dune Mandalorian, zatiaľ čo Weathers hral najvyššieho sudcu Nevarra, Greefa Kargu. Weathers tiež režíroval deväť epizód Mandaloriana. Bola prepustená po kontroverzných príspevkoch na sociálnych sieťach porovnávajúcich rozdelené USA s nacistickým Nemeckom.

Tu je to, čo povedala vo svojom príspevku:

Počuť dnes správu o smrti Carla Weathersa je šokujúce, budem sa snažiť vyrovnať sa s týmito slovami…

Bol som tak nadšený, že som mohol Carla najviac objať na jednom z tých fanúšikovských výstav, o ktorých som počul, že sa na tento rok obaja chystáme. Túžil som po tomto stretnutí.

Carl mi zavolal hneď po tom, čo ma vyhodili. Nebol som v takom emocionálnom stave, že by som mohol odpovedať na telefón, pretože som bol rozrušený, ale neskôr sme sa porozprávali. Bol milý a povzbudzujúci a nechcel, aby som sa vzdala, dával mi najavo, že ma neodhadzuje, snažil sa udržať moju nádej živú v scenári, ktorý sa zdal byť beznádejný, ukázal mi, že mu na ňom záleží. Taký bol.

V 1. a 2. sezóne Manda som s ním veľa komunikoval. Jon Favreau cítil, že by bol pre mňa dobrým mentorom, pretože máme spoločné puto medzi športovcom a hercom, a tak ho Jon nechal režírovať moju prvú epizódu v 2. sezóne seriálu Mando. Verím, že keby sme sa dostali do New Republic Rangers, Carl by ma mentoroval oveľa viac. Jon F mal pravdu, perfektne sme zapadli.

Carl mi bol mentorom na natáčaní, položil mi obe ruky na ramená a pozrel mi priamo do očí, aby upokojil moju dušu. Mal úžasnú perspektívu pri rozprávaní príbehu, ktorý môže prísť len cez jeho skúsenosti a múdrosť, o ktoré sa so mnou podelil, aby mi pomohol zažiariť. Vážim si tieto chvíle.

Milovala som ho rozosmiať, vždy som chcela prísť na to, ako ho rozosmiať, kde mu začne praskať kútik úst a ja som vedela, že to mám, potom sa ozval jeho dunivý smiech. Tvoj smiech už počujem jasne. Tvoj smiech mi bude veľmi chýbať.

Jeho veľký hlas sa ozýval celým javiskom a vy ste vedeli, že taká je filmová hviezda.

Očividne žiaril na plátne, ale chlape, na tom režisérskom kresle žiaril s toľkou vášňou.

Bude mi chýbať môj priateľ a mentor a ten zlomyseľný záblesk v jeho očiach. Bol jedným z velikánov a inovátorom. Som ohromený všetkými vzácnymi spomienkami, ktoré sme spolu mali.

Úprimnú sústrasť vašej rodine a blízkym. Bol to skvelý človek. Odpočívaj v pokoji, môj drahý priateľ. Ako by povedal #Bepeace, môj priateľ. Buďte pokojní.

Je to len ďalší úžasný príbeh o tom, akým človekom bol Weathers, ktorý dokazuje, že je ochotný pomáhať ľuďom, ktorých miloval, a podporovať ich, keď iní nie.