Generálny riaditeľ spoločnosti Disney Bob Iger o stratách pri spustení streamovania televízie: Investovali sme príliš veľa

Disney Generálny riaditeľ Bob Iger ponúkol počas stredajšej konferencie investorov veľké straty, ktoré vznikli pri spúšťaní streamovacích platforiem ako Disney+.

„Keď sme sa dostali do streamingového biznisu veľmi, veľmi agresívne, snažili sme sa rozprávať príliš veľa príbehov. V podstate sme investovali príliš veľa, ďaleko pred možnými výnosmi. To spôsobilo, že streaming utrpel stratu 4 miliardy dolárov,“ povedal Iger na konferencii MoffettNathanson Media, Internet & Communications Conference počas webcastu.

Iger čelil nezhodám so svojím vybraným nástupcom, bývalým generálnym riaditeľom Disney Bobom Chapkom, ktorého funkčné obdobie odhalilo prepychové a neštandardné výdavky na obsah. „Bolo mi jasné, že naša štruktúra nefunguje, pretože odobrať zodpovednosť tým, ktorí v podstate investovali väčšinu kapitálu, bola chyba,“ povedal.

Iger povedal, že Chapek presunul zodpovednosť za P&L (zisk a stratu) do distribučnej vetvy štúdia, pričom tento krok zvrátil po svojom návrate ako generálny riaditeľ v roku 2022. „Keď som sa vrátil, bolo mi jasné, že táto štruktúra nefunguje, pretože zbavenie zodpovednosti tých, ktorí v podstate investovali väčšinu kapitálu, bola chyba,“ povedal.

Výsledok míňania viac na obsah, než by sa dalo premeniť na zisk, „vyrobil objem a nie kvalitu, čo sa ukázalo ako chyba,“ dodal Iger. Šéf Disney pripustil, že objem bol potrebný na víťazstvo vo vojne o streamovanie proti rivalom, ako sú Netflix a Prime Video.

Ale dodal: „Existuje veľmi tenká hranica, ktorú môžete prekročiť a dostať sa do problémov, ak váš objem skončí tak, že oslabíte zameranie manažmentu na to, čo sa robí správne. A toto sa nám stalo. Tak som to stiahol,“ povedal Iger na konferencii.

Ako súčasť svojho plánu obratu pre Disney Iger povedal, že preinštaloval prepojenie medzi kreatívnou a monetizačnou stranou štúdia, “aby v podstate pomohol riadiť to, čo sa vyrábalo, kedy a kde, čo znamená medzinárodne.”

Zopakoval svoj rešpekt ku konkurenčnému Netflixu pre jeho schopnosť zaujať používateľov pútavým obsahom. „Všetkým som povedal, že dobro nie je dosť dobré. Musí to byť fantastické. Pokračujte v jazde, ale ak ich nútite vyrábať príliš veľa, stane sa to takmer nemožné,“ dodal Iger a vrátil sa k chúlostivému problému vyváženia objemu a kvality.

Na zvýšenie zapojenia Igerova vyvíjajúca sa streamovacia stratégia zahŕňala spojenie Disney+ s Hulu. „Nebudem zachádzať do prílišných podrobností, ale ak ste predplatiteľom Disney+, za 2 doláre navyše môžete získať Hulu s reklamou… Kombinácia týchto dvoch je hra na zapojenie viac než čokoľvek iné,“ povedal Iger. .

Dodal, že spojenie Disney+, Hulu a ESPN+ na spojenie všetkých troch streamovacích služieb má potenciál „zvýšiť angažovanosť na mimoriadnu úroveň“. Iger sa tiež vyjadril k svojmu vyhláseniu z roku 2022, keď už nebol generálnym riaditeľom Disney, ale chystal sa vrátiť, aby nahradil Chapka, že tradičná televízia „pochoduje k ostrému priepasti a bude zatlačená späť“.

Nasledoval Iger, ktorý sa vrátil do čela Disney a oznámil, že zvažuje všetky možnosti, vrátane možného predaja ABC, ESPN a ich lineárnych televíznych podnikov. Odvtedy revidoval svoje strategické myslenie o lineárnych televíznych aktívach Disney, povedal na konferencii investorov, a teraz ich považuje za súčasť širšej ponuky aktív na zapojenie spotrebiteľov.

„Keď som sa vrátil, vyhlásil som, že všetko je na stole,“ spomínal Iger na pohľad na korene aktív štúdia. „A veľmi expanzívne som sa pozeral na mainstreamové médiá. Nakoniec som dospel k záveru – a viem, že som spomenul slovo peňaženka –, že nepôjde o rastový biznis, ale mohol by sa stať dôležitou súčasťou našej schopnosti zásadne zaujať spotrebiteľa,“ povedal Iger.

Spolu s touto stratégiou Disney znížil výdavky na obsah z tradičných televíznych sietí, do niektorých investoval a potom sa bez problémov vysporiadal so streamovacími platformami, či už to bolo ABC alebo Hulu. “Takže máte tých istých vedúcich pracovníkov, ktorí riadia obe a ich cieľom je v podstate riadiť rast a ziskový úspech,” povedal Iger.