Frida Maanum, hráčka Arsenalu, po kolapse vylúčila z reprezentácie

Frida Maanum je “stabilný a dobre fungujúci” po nej cKolaps vo finále Ligového pohára žien medzi Arsenalom a Chelsea, ale hráč nebude povolaný do národného tímu.

Stredopoliar v nedeľu skolaboval na ihrisku bez lopty v 96. minúte zápasu na pôde Molineux, potom sa o sedem minút neskôr pokračovalo. Arsenal zdvihol nad hlavu trofej.

Arsenal povedal, že Maanum sa má dobre, ale Nórsko ju nepozve na ďalšiu reprezentačnú prestávku, keď sa v kvalifikácii o Euro 2025 stretne s Fínskom a Holandskom.

Stav 0:0 medzi Gunners a Chelsea keď Maanum skolaboval blízko dotykovej čiary a zdravotnícky personál mu okamžite pribehol na pomoc. Nakoniec ju odprevadili s kyslíkovou maskou, ktorá jej zakrývala tvár. Po prvých žreboch, ktoré sa zvyčajne vyskytujú na futbalových zápasoch, boli vytiahnuté zdravotné nosidlá s kolieskami.

Klub neskôr oznámil, že Maanum je „pri vedomí, hovorí a je v stabilizovanom stave“ a že „náš lekársky tím ho bude naďalej pozorne sledovať“.

V stredu klub zverejnil novú aktualizáciu: “Frida Maanum bude tento týždeň naďalej pozorne sledovaná naším lekárskym tímom v Arsenale, a preto sa nestretne s nórskym národným tímom pred piatkovým zápasom. “Úzko spolupracujeme s nórskym lekárskym tímom.”

Zápas pokračoval a išlo sa do predĺženia, víťazný gól Gunners napokon strelil v 116. minúte Stina Blackstenius.

Útočníčka Arsenalu Alessia Russo sa po víťazstve vyjadrila k incidentu na Maanum slovami: „Je zničujúce vidieť, ako jeden z vašich spoluhráčov takto klesá a dúfame, že je v poriadku.

„Myslím, že vo hviezdach bolo napísané, že jeho najlepší priateľ (Blackstenius) išiel a strelil mu víťazný gól.

“Frida je obrovská hráčka a hrá s každou časťou svojho tela, dnes to urobila znova a my len dúfame, že je v poriadku.”