Disney udeľuje licenciu na filmy „A Small Light“, „Sons of Anarchy“ a ďalšie pre UKTV

Disney udeľuje licenciu na množstvo svojich pôvodných seriálov vysielateľovi vlastnenému BBC Studios UK TV.

Medzi predstaveniami, ktoré sa očakávajú, že sa objavia na sieťach UKTV, je dráma Anny Frankovej „A Small Light“ a všetkých sedem sérií „Sons of Anarchy“.

„A Small Light“ zamieri do bezplatnej dramatickej siete UKTV v máji, zatiaľ čo celá séria „Brothers and Sisters“ zamieri na UKTV Play túto jar, po ktorej bude v lete nasledovať „Sons of Anarchy“.

Kriminálny kanál UKTV Alibi bude toto leto vysielať aj „Alaska Daily“ a „The Company You Keep“, zatiaľ čo sesterská sieť Dave neskôr v priebehu roka odvysiela životopisný film „Mike“ inšpirovaný Mikeom Tysonom.

Dohodu vyjednali hlavná manažérka predaja Disney pre distribúciu obsahu Jenny Lamond a senior manažérka globálnych akvizícií UKTV a BBC Studios Rachel Bailey a globálna vedúca akvizícií Melanie Rumani.

Pozícia spoločnosti Disney, pokiaľ ide o licencovanie obsahu, sa za štyri roky od spustenia Disney+ podstatne zmenila, čo odráža meniace sa prostredie. Minulý november, Disney podpísal zmluvu so streamerom, ktorý vlastní britský vysielateľ ITVX pre predstavenia vrátane „Extraordinary“ a „Under the Banner of Heaven“ smerujúce na platformu. „Extraordinary“ sa v rámci dohody lineárne vysielal aj na ITV.

Všetky programy z oboch dohôd budú naďalej dostupné na vlastnej streamovacej platforme Disney, Disney+, vo Veľkej Británii.

Odkedy sa Bob Iger vrátil do Disney v roku 2022, naznačil, že vzhľadom na nedostatočnú výkonnosť streamovania, pokiaľ ide o finančnú návratnosť, sa vracia k predchádzajúcim distribučným modelom, a to z hľadiska uvedenia v kinách aj televíznej distribúcie.

„Stramingový biznis, o ktorom si myslím, že je budúcnosť a ktorý rastie, v zásade neposkytuje taký druh ziskovosti alebo finančných výsledkov, aký nám lineárny biznis poskytoval v priebehu niekoľkých desaťročí,“ povedal minulý rok počas hovoru o zisku. ..

Kým predtým bola Wall Street pripravená prehltnúť nižšie finančné výsledky, ako sa očakávalo na základe toho, že išlo o investíciu do budúcnosti, oprava Netflixu Rok 2022 to fakticky ukončil, pričom niektorí streameri už nie sú ochotní spoliehať sa na generovanie príjmov iba na predplatiteľov.

Rekalibrácia je taká, že sa uvidí, či sa streamer Max od Warner Discovery spustí vo Veľkej Británii, pretože by to ovplyvnilo jeho lukratívne licenčné partnerstvo s mediálnou sieťou Sky, ktorú vlastní Comcast.