Deväťmesačné dievčatko sa zranilo v nákupnom centre v Sydney, ktoré bolo pobodané z intenzívnej starostlivosti

Deväťmesačné dievčatko, ktoré sa zranilo pri výbuchu Útok nožom v Sydney Mall je teraz mimo jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS), uviedli v sobotu úradníci.

dievčatko, Ashleyho dobrá dcéra ktorý bol zabitý počas útoku Westfield Bondi Junction Obchodné centrum je v kritickom stave, ale zdravotnícki pracovníci uviedli.

Medzi šiestimi zabitými je aj Nik V sobotu v zabíjačke. Medzi nimi bolo päť žien.

Dieťa malo modriny na hrudi a rukách Útok na nákupné centrum A operácia bola vykonaná v Sydney Children’s Hospital.

Tridsaťosemročný Good bol prvou obeťou, ktorú neskôr identifikovali Joel Kachi, 40 Na trhu začali bodať ľudí. Svedkovia uviedli, že svoje malé dieťa odovzdala iným vystrašeným predajcom, aby im poskytli provizórnu lekársku pomoc.

Dvaja bratia povedali, že sa jej a jej dieťaťu snažili pomôcť tak, že použili košele z obchodu, do ktorého sa uchýlili, aby zastavili krvácanie.

Jeden brat pre 9 News Sydney povedal: „Práve sme boli na nákupoch a videli sme, ako muž narazil do ženy s dieťaťom, a potom sme sa obaja pripravili, že pôjdeme pomôcť.

“Ale ja som len povedal svojmu bratovi: “Musíme utiecť” – (my) sme utiekli, povedali chlapcom, aby zamkli dvere, a potom prišla matka s krvou dieťaťa, bodla ju a dala nás do domu. Uložené a len zachránil a potom zavolal pomoc.

Well neskôr zomrel na následky zranení v nemocnici sv. Vincenta.

Šesť, vrátane dievčatka, bolo po útoku hospitalizovaných, pričom dve ženy sú v kritickom stave, uviedla hovorkyňa New South Wales Health.

Šesť ďalších zranených už prepustili z nemocnice.

Minister zdravotníctva NSW Ryan Park citovaný 9New povedal, že stav dievčaťa je “veľká zmena a výrazné zlepšenie”.

Poctu vzdal aj premiér Anthony Albany: “Toto je tragédia, ktorá sa nikdy nemala stať. Táto mladá matka ukázala mimoriadneho ducha, ktorého matky majú.