Deniz Camp hovorí o premene ikonického tímu Marvelu na globálnu sieť odporu (exkluzívne)

The Ultimate Universe je späť, aj keď v úplne novej podobe, ale čo je Ultimate Universe bez Ultimates, ich verzia Marvel’s Avengers? Marvel už vydal novinku Konečný Spider-Man, Ultimate Black Pantherto je Posledný X-Men séria a Posledný To je ďalší. Nová séria pochádza od spisovateľa Deniza Campa, ktorého mix skutočných politických tém s vysoko poňatými sci-fi ozdobami v komiksoch ako tvorca vlastnený Muži 20. storočia (so S. Morianom v Image Comics) a jeho Marvel debut Deti Vaultu (s Luca Maresca) ho umiestňuje ako perfektnú voľbu, ktorú treba priniesť Posledný pre novú éru. Pre PoslednýCamp sa spája s umelcom Juan Frigeriktorí boli stále zaneprázdnení tvorbou úplne nových dizajnov pre nové verzie Ultimate Universe ikonických postáv Marvel, ako sú Wasp, Hank Pym a ďalší.

ComicBook.com mal príležitosť položiť Campovi niekoľko otázok o The Ultimates. Marvel Comics tiež poskytol ComicBook.com prvý pohľad na The Ultimate #1 a niektoré Frigeriho návrhy pre Wasp a Hank Pym. Náš rozhovor s Campom, náhľadové stránky a Frigeriho návrhy nájdete nižšie.

ult-hank-pym.jpg
(Foto: Marvel Comics)

Posledný to je The Ultimates 2 Sú to série, ktoré pomohli definovať komiks na začiatku 21. storočia. Sú tiež plné politického podtextu a veľa času – bolo zaujímavé vidieť, ako sa s nimi stretávajú čitatelia, ktorí sa ešte ani nenarodili, keď seriál prvýkrát vyšiel, a teraz na ne reagujú. Tiež viem, že ste hovorili o svojej účasti v súťaži Millarworld na začiatku svojej kariéry, takže som chcel začať tým, že sa spýtam, či máte nejaké myšlienky alebo pocity o týchto pôvodných súťažiach. finále behy a ako môžu alebo nemusia ovplyvniť spôsob, akým pristupujete k písaniu série tzv Posledný. Vzbudzuje titul určité očakávania o tom, aká bude séria, alebo o čom sa snažíte držať alebo napádať?

náš finále je absolútne v konverzácii s originálom finále. V niektorých ohľadoch je na to odpoveď, v iných je to naopak.

Ale je to aj v rozhovore so svetom. Ako by to nemohlo byť? Myslím, že najlepší spôsob, ako prejaviť rešpekt k tomu, čo Mark a Bryan (a Andrew, Chris a Paul) urobili, je byť verný duchu toho. Pre mňa to znamená rozprávať nové príbehy a usmerňovať úzkosti a energie doby. Znamená to nechať svet trochu dnu. Takže to robíme.

Kde toto finále bola channelingová paranoja po 11. septembri, táto je zameraná na ten otravný pocit, že všetko sa nejako pokazilo, že veci by mali byť lepšie ako toto. Týmto spôsobom dvaja finále Bude to veľmi odlišné, ale myslím si (dúfam), že to naše bude verné duchu a ambíciám originálu.

To znamená, že budú žmurkať, prikyvovať a klaňať sa kontinuite 616 a 1610. Pretože to je súčasť zábavy.

ult-wasp.jpg
(Foto: Marvel Comics)

Obrátenie našej pozornosti viac na nové finále série, keď sme naposledy videli väčšinu týchto postáv, ledva sa dokázali vyhnúť orbitálnemu útoku namierenému na ich tváre. Kde ich nájdeme na začiatku tejto série? Vieme, že chcú zničiť Stvoriteľovu radu. Ako to robia a ako to ovplyvňuje štruktúru príbehu?

Správny; cestovali šesť mesiacov do budúcnosti, aby unikli smrti. Počas tohto obdobia Stvoriteľova rada upevnila moc a prevzala kontrolu nad rozprávaním. Svet verí, že Ultimates boli zodpovední za zničenie veže Stark a zavraždenie tisícov ľudí. To je miesto, kde prichádza inverzia; v pôvodných Ultimates bojovali proti teroristom. Naši Najvyšší *sú* teroristi.

Alebo sa aspoň tak vnímajú.

Ich základným poslaním je zvrhnúť radu a pripraviť svet na čokoľvek, čo sa môže objaviť z Stvoriteľovho časom zrýchleného Mesta do 18 mesiacov. Na tento účel plánujú vytvoriť „sieť konečného odporu“, ktorej presný koncept/mechanika bude vysvetlená v prvom čísle.

Môžem však povedať, že každé vydanie bude úplným príbehom typu všetko v jednom a takmer každé vydanie bude obsahovať novú verziu klasickej postavy Marvel.

18 mesiacov na vybudovanie Marvel Universe a oslobodenie sveta. Žiadny tlak.

ultmts2024001002-colb.jpg
(Foto: Marvel Comics)

Čo nám môžete povedať o chémii medzi týmito postavami? Pôvodní Ultimates sa mi zdali ako najmilitantnejšia chlapčenská skupina na svete, vzhľadom na spôsob, akým ich dal Nick Fury dokopy a na pozornosť, ktorú venovali celebritám. S týmito Ultimates vieme, že medzi Sifom a Thorom je nejaká nevraživosť. Sú Ultimates tím? Len pár super ľudí, ktorí sú spolu na úteku a majú spoločného nepriateľa? Alebo niečo úplne iné?

Celebrity alebo rockové hviezdy určite NIE. Presne naopak; Ich postavenie banditov/teroristov znamená, že sú neustále ohrození. Tento druh oživuje dôležitosť tajnej identity; robí to skutočným životom a smrťou.

Sú skôr odbojovou sieťou na okupovanom území. Zamyslite sa nad partizánmi z druhej svetovej vojny. Ľudia s veľmi odlišným pôvodom, presvedčením a dôvodmi boja, ktorých spája spoločný nepriateľ. To znamená, že bude spor o to, ako to urobiť, najmä keď sa tím rozšíri. Tento Tony Stark – Iron Lad – je o niečo idealistickejší ako 616 Tony. Je ešte mladý, a tak stále skúša, kto z neho bude. Captain America a Doom ho ťahajú opačnými smermi a snažia sa ovplyvniť makeup a metódy Ultimates. Thor a Sif prichádzajú a odchádzajú, ako sa im zachce, nie sú tak viazaní na tím (ani na čas a priestor).

ultmts2024001003-colb.jpg
(Foto: Marvel Comics)

Ako už bolo spomenuté, niektoré z týchto postáv sme stretli v Finálna invázia to je Najvyšší vesmír. však Posledný nám predstaví nový Ultimate Wasp a Ultimate Ant-Man (alebo je to Giant-Man?). Čo nám môžete povedať o týchto verziách klasických postáv Avengers a čo pridávajú k mixu?

Veľmi sa mi páčia. Myslím, že nechcem prezrádzať príliš veľa, pretože to je dôležitá časť prvej otázky, ich spoznávanie. Myslím si, že pre nich máme celkom jedinečnú víziu a dynamiku. Dúfam, že sa to ľuďom páči.

Vyjadrili ste nadšenie z tohto nového konceptu Ultimate Universe. Čo mi môžete povedať o práci na tomto novom pohľade na modernizovaný Marvel Universe? S akými vecami sa zaoberáte Posledný (pokiaľ môžete povedať), že by ste možno neskúsili alebo neboli schopní urobiť tradičnú knihu Avengers v desaťročia starom 616 Marvel Universe?

No, po prvé, môžeme zmeniť status quo. V skutočnosti je celým účelom knihy zmeniť status quo, zmeniť svet. V roku 616 by to bolo niečo ako prázdna hrozba; v Ultimate vesmíre to nie je len možné, je to pravdepodobné (či sa zmenia k lepšiemu alebo horšiemu, je iný príbeh).

Na tomto projekte sa mi najviac páči, že je to príležitosť postaviť niečo prakticky od nuly. Som trochu nadšený a trochu vystrašený dôverou, ktorú do nás Marvel vložil. Milujem kontinuitu, ale je to oveľa viac ako písanie knihy vlastnenej tvorcom, pričom pracujem priamo s klasickou ikonografiou a archetypmi Marvelu. Považujem to za skutočnú zodpovednosť a robím všetko pre to, aby som ju splnil.

ultmts2024001007-co1.jpg
(Foto: Marvel Comics)

Niečo iné na tejto verzii Ultimate Universe v porovnaní s originálom, aspoň v prvých dňoch, je rozmanitosť vizuálnych štýlov. Všetko sa zdalo v tom čase založené na „širokouhlom komiksovom“ prístupe Bryana Hitcha. Na druhej strane v aktuálnom Ultimate Universe pracuje Marco Checchetto Konečný Spider-Man nevyzerá veľmi ako to, čo robí Peach Momoko Posledný X-Men. Čo môžete povedať o vzhľade knihy a o tom, ako vy a Juan Frigeri rozvíjate atmosféru a štýl?

Mimochodom, myslím si, že toto je veľmi dobrá vec v tomto Ultimate vesmíre; že všetky knihy vyzerajú inak. Je skvelé vidieť, ako Marvel robí tieto veľké zmeny.

Juan musel pre túto knihu nakresliť toľko postáv, je to úžasné. Strávili sme teda veľa času rozprávaním sa o vplyvoch a nápadoch spolu s našimi redaktormi Wilom a Michelle. Odviedol skvelú prácu; bude to krásna a prekvapivá kniha a myslím si, že toto je Juanovo najlepšie dielo vôbec. Kolorista Federico Blee je absolútne neuveriteľný a pozdvihuje Juanovu prácu ešte ďalej.

ultmts2024001011-col.jpg
(Foto: Marvel Comics)

Existujú nejaké posledné slová, ktoré by ste chceli zanechať čitateľom nadšeným a dychtivým, aby sa im dostali do rúk? Posledný #1?

Ale myslím, že všetci robili všetko; Každé číslo je úplný a uspokojujúci príbeh, plný nových nápadov, krásneho umenia a nových zvratov starých postáv. Naozaj dúfam, že sa vám to páči.

A chcem poďakovať čitateľom za podporu veľkých zmien, ako je tento Ultimate Universe. Je naozaj osviežujúce vidieť čitateľov, ktorí podporujú nové prístupy k týmto postavám.

The Ultimates #1 sa začne predávať 5. júna. Termín konečného príkazu na vydanie je 22. apríla.