Dawid Malan sa pozerá do budúcnosti a jeho anglická kariéra sa pravdepodobne skončila

Dávid Malan prijať svoj čas s Anglicko Pravdepodobne má za sebou kurz, ale svoju budúcnosť v krikete plánuje tým, že urobí prvé kroky smerom k trénerskej kariére yorkshire.

Malanovi zostáva ešte šesť mesiacov do platnosti centrálnej zmluvy s Anglickom, ktorú podpísal vlani v októbri, no napriek tomu, že minuloročnú sklamanú obhajobu na majstrovstvách sveta ukončil ako najlepší strelec dobre porazeného tímu, je veľmi nepravdepodobné, že by si znovu obliekol dres národného tímu.

Hoci oficiálne neodišiel do dôchodku, Malanovo meno bolo nápadné svojou absenciou v tímoch, ktoré bezprostredne nasledovali po hroznej kampani v r. India a po 92 limitovaných limitoch a 22 medzinárodných testoch sa 36-ročný hráč pozerá dopredu na ďalšiu kapitolu.

Po tom, čo sa dohodol na dohode len s bielou loptou v Headingley na rok 2024, strávi prvú časť sezóny, aby mohol pomáhať svojim kolegom v pálkaroch, od úrovne prvého tímu až nadol, kým sa vráti do hry Vitality Blast.

“Je to celkom vzrušujúce.” „Uvidím, či sa môžem podeliť o nejaké svoje poznatky, ak to niekto bude chcieť, a zistím, či je to niečo, čo ma baví,“ povedal.

“Stále mám pocit, že mám dva alebo tri roky hracieho času, ak veci pôjdu dobre a budem môcť stále podávať výkony, ale chcem sa odvďačiť čo najviac teraz.” Je vzrušujúce byť späť a dať si inú výzvu v tomto ročnom období, než mám normálne.

“Je to niečo, čo som navrhol klubu, pretože som chvíľu premýšľal o tom, čo chcem robiť, keď skončím.” Chcem vypadnúť úplne alebo zostať v krikete?

„Či už za niečo zarobíte 20 miliónov libier alebo 20 000 libier, dôležité je, či vás to baví alebo nie. Neviem, či by ma bavilo celý deň sedieť medzi štyrmi stenami a pred telefónom, takže toto je pre mňa ideálna príležitosť.

“Je to neoficiálna kapacita, ale hodím si loptičky a porozprávam sa s tým, kto sa chce so mnou porozprávať o úderoch bez toho, aby som trénerom stúpil na prsty.”

Stále mám pocit, že som dosť dobrý a dosť mladý na to, aby som to dokázal, ale to je z hľadiska selekcie mimo moju kontrolu. Viem, že možno budete chcieť ísť iným smerom.

Dávid Malan

Napriek tomu, že je Malan v polovici ročnej zmluvy s Anglickom, je dosť realistický na to, aby nevkladal svoje nádeje do pozvania na tohtoročné letné majstrovstvá sveta v T20 v Západnej Indii a Spojených štátoch amerických.

„Deň po (MS) som mal rozhovor a to bolo všetko. “Povedali mi svoje dôvody a je to v poriadku,” povedal.

„Nepovedal by som, že výkon s tým má niečo spoločné. V roku 2023 som mal celkom dobrý rok v krikete nad 50 rokov a nepovedal by som, že som starý vzhľadom na to, že Jimmy Anderson má 41 alebo tak niečo.

“Samozrejme, viem, že možno chcú ísť iným smerom a že majú právo robiť to, čo považujú za najlepšiu cestu vpred.” Angličtina kriket správnym smerom. “Stále mám pocit, že som dosť dobrý a dosť mladý na to, aby som to dokázal, ale je to mimo mojej kontroly, pokiaľ ide o výber.”

Napriek tomu, že strávil dlhé obdobie v rebríčku svetového pálkara T20 číslo jeden a v krikete ODI mal v priemere 55 rokov, Malan strávil veľa času ako medzinárodný hráč obranou svojich metód proti tým, ktorí uprednostňujú okázalejších pálkarov.

A keď obracia svoju pozornosť na mentoring iných, plánuje sa poučiť z vlastných skúseností.

„Myslím, že som nikdy nebol niekto, kto má rád, keď mi niekto hovorí, čo má robiť,“ povedal.

„Či už je to od trénerov alebo médií, mám pocit, že vždy to bolo ‘musíte hrať takto, aby ste boli úspešní’. Neexistuje však jediný spôsob, ako skórovať alebo vyhrať kriketové zápasy. Existuje mnoho spôsobov, ako skórovať behy bez toho, aby ste boli takpovediac stereotypným úderníkom.

„Dúfam, že to bude zábava aj pre mňa – pracovať s chalanmi a vidieť, ako to dokážu zaviesť do praxe.

“Viem, že budem musieť byť chlap, ktorý hodí tisíc lôpt, pretože som hráč, ktorý od trénerov požadoval tisíc lôpt, keď hádzali do mňa.”