Daniil Medvedev sa vo štvrťfinále stretne s Jannikom Sinnerom

Obhajca titulu Daniil Medvedev prekonal neskorú výzvu od Nicolasa Jarryho na rezerváciu a Miami Otvorená semifinálová odveta s Hriešnik Jannik.

Medvedev porazil Sinnera vo vlaňajšom finále v Miami, no taliansky Po dvoch setoch sa vrátil, aby v januári vyhral titul na Australian Open.

Svetová štvorka Medvedev vyhrala prvý set nad Jarrym 6:2, ale v druhom sete musela bojovať o víťazstvo v tajbrejku, keď sa Čiľan prebojoval späť do zápasu.

“V prvom sete som si myslel, že hrám na dobrej úrovni, bez toho, aby som robil niečo navyše, len toľko, aby som vyhral,” povedal Medvedev.

„Potom začal hrať oveľa lepšie a boli tam ťažké stretnutia a body. “Podával lepšie a v tajbrejku išlo len o pár bodov.”

Sinner sa dostal do štvrtého tohtoročného semifinále, keď porazil Tomáša Macháča 6:4, 6:2 za 91 minút.

“Fyzicky sa cítim dobre. “Som rád, že môžem súťažiť,” povedal Sinner.

„Veľmi tvrdo sme trénovali, aby sme boli na týchto pozíciách a som veľmi šťastný, že tu môžem opäť hrať v semifinále na takom špeciálnom turnaji.

“Je to pre mňa špeciálne, dostal som sa tu do svojho prvého finále Masters 1000, takže som veľmi rád, že som späť v semifinále.”