Conor Gallagher inšpiruje najnovší výbuch Chelsea a prenasleduje Crystal Palace pri návrate do Selhurst Parku

Chelsea zvíťazila vysoko 3:1 krištáľový palács Conor Gallagher potrestanie svojho bývalého tímu v Selhurst Parku.

Vyčerpaní hostitelia, ktorí prišli o vplyvného Michaela Oliseho, Eberechi Eze a Marc Guehi zranený, postúpil zásluhou a Jefferson Lerma Screamer: Jeho prvý gól za Eagles.

Gallagher vyrovnal takmer okamžite po oneskorenom začiatku druhého polčasu, keď vystrelil svoj prvý gól prvá divízia sezóne v 47. min.

Práve keď to vyzeralo, že zostupom ohrození hostitelia sú blízko k získaniu cenného bodu, Gallagher strelil svoj druhý gól v riadnom hracom čase. Enzo Fernandez zabezpečil, že Chelsea skončí noc v hornej polovici tabuľky.

Bolo ťažké predpovedať, aké prijatie dostane Palace po porážke 4:1 s ich súpermi. Brightonpo ktorej si niektorí hráči a fanúšikovia v hosťujúcom tábore vymieňali búrlivé slová a v posledných týždňoch sa často objavovali protestné transparenty.

A hoci viacerí boli upozornení pred začiatkom hry (medzi nimi „fanúšikovia boli ignorovaní a braní ako samozrejmosť“), všeobecná atmosféra bola možno menej trpká ako tá u šéfa. Roy Hodgsonktorý prosil svojich priaznivcov, aby sa zhromaždili za jeho zmenšený tím, možno to čakal.

Jefferson Lerma otvoril skóre parádnym gólom pre Palace

(Getty Images)

Ich hráči odpovedali povzbudivým začiatkom, aj keď väčšinu držania lopty mali hostia, ktorí využili voľné lopty sľubnými hrami do poslednej tretiny Chelsea.

Palace sa ujal vedenia po polhodine, krátko po tom, čo Jean-Philippe Mateta premárnil šancu dať hostí dopredu, keď sa Lermovi podarilo oslobodiť od kvarteta padajúcich a zápasiacich tiel a trpezlivo urobil niekoľko krokov vpred pred streľbou. loptu do siete z 25 yardov.

Bývalý hráč Eagles Gallagher, ktorý strelil víťazný gól v tomto zápase z októbra 2022, vystrelil pred polčasom vedľa ľavej žrde Deana Hendersona, čo znamená, že Blues dokončili 420 prihrávok, ale nezaznamenali strelu na bránu.

Druhý polčas sa po rozhodcovi začal neskoro Miguel Oliver Zažili sme technické problémy, štadión spieval a smial sa, keď sa cez prestávku zámerne hrala skladba „Three Little Birds (Everything’s Gonna Be Alright)“ od Boba Marleyho.

Ukázalo sa to ako ironická voľba, keď Gallagher v 47. minúte odvrátil prihrávku Malo Gusta okolo Hendersona a hosťujúci tím okamžite začal posmievať domácich fanúšikov vlastnou verziou slávneho reggae refrénu vrátane dôrazného „Chelsea“.

Conor Gallagher strelil vyrovnávajúci gól tesne po reštarte a potom skóroval neskoro, aby potopil svoj bývalý klub.

(Akčné obrázky cez Reuters)

Hoci v druhom polčase nastúpilo živšie a disciplinovanejšie mužstvo, domáci neprestávali mať príležitosti. Thiago Silva Vkĺzol, aby zaprel Matetu a Daniel Muñoz vo svojom prvom domácom štarte otestoval brankára Djordjeho Petroviča z tesného uhla.

Ben Chilwell skrčil sa po dobrej šanci nad brvno, dosť blízko na to, aby pritiahol Hendersona do skoku, keď Chelsea pokračovala v tlaku.

Do konca riadneho hracieho času zostávalo menej ako 15 minút a Matheus Franca predtým prinútil Petroviča k dobrému zákroku Cole Palmer Henderson to krátko nato poprel.

Palace prežil ďalšiu štandardku Chelsea a po necelých 10 minútach mohol pretlačiť striedačku. Raheem Sterlingtakmer vypracoval nebezpečnú šancu po centri Palmera.

Oba tímy sa viac tlačili a práve keď sa zdalo, že Palace si udržal životne dôležitý bod, Palmer si vybral Gallaghera, ktorý v momente deja-vu pre domácich fanúšikov dostal Chelsea v 90. minúte do vedenia.

Akákoľvek nádej na neskorú odpoveď Eagles bola zmarená dodatočným časom, keď si Fernandez dal načas a vystrelil do ľavého horného rohu. Asistenciu si opäť pripísal Palmer.