Catwoman práve ukradla superschopnosť ďalšieho DC hrdinu

Selina Kyle má silu Shazamu! v Catwoman #62.

V priebehu rokov Catwoman prevzala mnoho rôznych úloh v DC Universe, hrala darebáka, hrdinu a všetko medzi tým. Nedávna prebiehajúca séria Catwoman pokračoval v pridávaní k tradícii Selina Kyle nejakým neočakávaným spôsobom – a v najnovšom čísle série to zahŕňalo udelenie súboru superschopností, ktoré sa bežne spájajú s úplne iným kútom kánonu DC. Spojlery pre Mačacia žena #62 z Tini Howard, Carmine di Giandomenico, Veronica Gandini a Lucas Gattoni nižšie! Len si to pozrite, ak to chcete vedieť!

Toto vydanie do značnej miery sleduje Selinu v krátkom období vstup do Suicide Squad, pomocou jedného zo svojich životov navyše, aby pomohla splatiť dlh, ktorý dlhovala Amande Wallerovej. Catwoman a jej spoluhráči majú za úlohu ukradnúť artefakt Black Adamovi v Khandaq – čo sa skomplikuje, keď nájde cestu k zamknutému trezoru. V ňom Selinu privíta Bastet, egyptská bohyňa mačiek, ktorá jej sľúbi, že ju bude sprevádzať na jej budúcich cestách. Bastet je lemovaný skupinou mačiek menom Sobek, Hut, Ankh, Zoser, Aten a Mau, čo náhodou znamená Shazam!. Neskôr v čísle, keď Selinu osloví Waller, zakričí slovo Shazam! a získa silu uniknúť. Aj keď nie je presne jasné, ako dlho bude mať Selina tieto Shazam! sily do budúcnosti, určite pridajú novú vrstvu k vášmu súčasnému svetovému hľadaniu.

catwoman-62-shazam.png
(Foto: DC)

Aké sú nové superschopnosti Catwoman?

Okrem sily Shazam!, oblúk „Nine Lives“ skúmal Selinu a získaval ďalšie životy od Basteta, po posledné roky Gothamská vojna crossover event.

“Komiksom sa darí v tímoch. Či už je to tím tvorcov alebo hrdinské partnerstvo, všetky moje obľúbené príbehy sú o dvoch silných osobnostiach a priestore medzi nimi,” povedal predtým Howard o tejto udalosti. “Na stránke máme jeden z najväčších milostných príbehov v komiksoch: najväčšieho svetového detektíva a najväčšieho zločinca na svete. A obaja milujú Gotham City. Ale kurz skutočnej lásky nikdy neprebehol hladko.”

Kto píše Shazam!?

Začiatkom tohto roka bolo potvrdené, že spisovateľka Josie Campbell a umelkyňa Emanuela Lupacchino prevezme hlavný príkaz Shazam! titulso súčasným kreatívnym tímom Marka Waida a Dana Mora, ktorý sa zameriava na nasledovný Absolútna sila letné podujatie. Campbell a Lupacchino’s Shazam! preteky sa začnú v apríli Shazam! #10.

“Zmeniť deň!” súhrn pre Shazam! #10 čítaní. „Po zničení rodinného domu počas epickej bitky s Black Adamom si Billy najal bohov, ktorí mu udelili jeho moc na jeho obnovu. Aké prekvapenia čakajú rodinu Shazam, keď vstúpia do svojho nového domova?

Čo si myslíte o Catwoman, ktorá získala svoju vlastnú verziu superschopností Shazam!? Podeľte sa s nami o svoj názor v komentároch nižšie!

Mačacia žena #62 je teraz k dispozícii všade tam, kde sa predávajú komiksy.