Carlos Alcaraz vyzerá ďaleko od svojho najlepšieho víťazstva v druhom kole na French Open

Carlos Alcaraz dosiahol v druhom kole víťazstvo nad holandský kvalifikoval Jesper de Jong v zápase, ktorý vyvolal ďalšie pochybnosti o jeho šanciach zostať v kurze otvorená francúzština.

On španielčina tretie semeno a vládnutie Wimbledon Šampión, ktorý už dva mesiace bojuje so zranením predlaktia, potreboval na zdolanie svetového čísla 176 štyri sety.

Varovné signály sa objavili, keď sa Alcaraz, opäť s oporným rukávom na pravej ruke, zlomil vo svojom prvom servisnom zápase.

Rýchlo sa spamätal z brejku a zobral prvé dva sety, no forhendu rozhodne chýbal jeho obvyklý bič a sila.

To nič neuberá De Jongovi, ktorý napriek fyzickým problémom hral vysoko nad svojím hodnotením.

V skutočnosti sa Brit Jack Draper môže cítiť trochu lepšie zo svojej prekvapivej porážky s De Jongom v prvom kole po tom, čo 23-ročný hráč dvakrát prelomil podanie Alcaraza na ceste do tretieho setu.

De Jong bol ale vo štvrtom sete viditeľne unavený aj napriek tomu, že si vynútil ďalšie skoré prerušenie podania.

Nedokázal si udržať vlastné podanie a spáchal príliš veľa dvojchýb, keď sa Alcaraz dostal za čiaru 6-3, 6-4, 2-6, 6-2 za niečo vyše troch hodín.

“Radšej netrávim veľa času na ihrisku, chcem byť v dobrej forme na ďalšie kolo, ale každý zápas je iný,” povedal Alcaraz.

„Je pre mňa dobré zrýchliť tempo, ale radšej trávim na trati menej hodín.

„Jesper ukázal, že na klasifikácii nezáleží. Som si istý, že sa dostane do prvej stovky.”

Alcaraz sa v 3. kole stretne s Američanom Sebastianom Kordom alebo Juhokórejčanom Kwon Soon-woo.

Korda viedla v prvom sete 5:4, keď opäť začalo pršať a hra na vonkajších kurtoch bola na tento deň prerušená.

Predtým vyhral jednoručný reverzný súboj deviaty nasadený Grék Stefanos Tsitsipas, ktorý zdolal Nemca Daniela Altmaiera 6:3, 6:2, 6:7 (2), 6:4.

Druhý nasadený Jannik Sinner v nočnom zápase predĺžil svoju grandslamovú víťaznú sériu na deväť zápasov.

Talian, ktorý v januári vyhral Australian Open, zdolal francúzskeho veterána Richarda Gasqueta 6:4, 6:2, 6:4.