Basketbalové tímy nariadili dohrať posledné 0,3 sekundy štvrťfinále

Limerick Sporting Eagles a Portlaoise Panthers bolo im povedané, aby opakovali posledných 0,3 sekundy a štvrťfinále druhej ligy zápas na Írskopotvrdil riadiaci orgán.

Eagles porazili Panthers 80:78 v zápase, ktorý sa odohral 23. marca, ale víťazné body tímu Limerick získali z priameho kopu nariadeného po záverečnom hvizde.

Panthers sa odvolali s odôvodnením, že nezostal čas, keď došlo k faulu, aj keď Eagles už predpokladali, že víťazstvom si zabezpečili semifinále domácej ligy.

Výbor národnej ligy (NLC) rozhodol, že výsledok bude platný, no Panthers sa neskôr odvolali na Národný odvolací výbor (NAC).

NAC pôvodne rozhodol, že zápas by sa mal dohrať celý, napriek tomu, že trestné hody považoval za správne udelené, hoci rozhodol, že rozhodcovia mali vrátiť o zlomok sekundy späť na blok a povoliť reštart.

Vo vyhlásení zverejnenom Basketbal Írsko v utorok oznámilo: „Basketbalové Írsko a Výbor národnej ligy (NLC) sú v pravidelnom kontakte s klubmi zapojenými do premiérového zápasu InsureMyVan.ie.

Dodal: “NLC rozhodla, že zápas sa nebude dohrávať celý, avšak zostávajúcich 0,3 sekundy štvrťfinále sa bude hrať tento týždeň a Basketball Ireland bude kontaktovať kluby, aby určili kedy.”

Ďalšie kontroverzie vyplynuli z riadku zahrnutého vo vyhlásení, ktoré znelo: „Túto možnosť odvolať sa na NAC výbor národnej ligy udelil omylom, pretože rozhodnutia rozhodcov na ihrisku nemožno zmeniť.“

Konečné skóre večera bude stále platné, keď sa začína posledných 0,3 sekundy zápasu, Limerick vedie 80:78.