Arsenal zničí plán Newcastlu vykonať tú najsladšiu pomstu

Kieran Trippier ukázal na Fabiana Schara. upozornil Fabián Schar Loris Karius. Loris Karius ukázal na Tina Livramenta. Všetci ukázali na Svena Botmana. Bruno Guimaraes kopal niečo do červenej, len aby niečo urobil. na vedľajšiu koľaj, Eddie Howe Stál s rukami v bok. Nad Howeovým ramenom stál Jason Tindall s rukami v bok a šepkal mu do ucha. NewcastlePlán bol na kúsky. Zasiahnutý ArsenalToto nebola súťaž.

Arsenal bol však vynikajúci. Mikel ArtetaStrana vzala bolesť stredajšej nočnej prehry v Porte a Frustrácia z novembrovej porážky v St James’ Park aby sa svojim šiestym vzdialil od vrcholu o dva body prvá divízia vyhrávať často. Pod svetlami Emirates bol Arsenal intenzívny a divoký; Jeho práci a snahe bez lopty tlačiť Newcastle do podriadenosti len zodpovedala kvalita a precíznosť jeho útočnej hry. Tretí gól Bukayo Saka po hodine dal Arsenalu priestor na oddych po prvých 45 minútach absolútnej dominancie.

Bolo jasné, ako si to Arsenal užíval; Tím Arteta nielenže porazil Newcastle, ale aj zničil. Pri pitvaní sa Martin Odegaard otočil a zareval po tom, čo prenasledoval Guimaraesa do vlastného priestoru a poslal Brazílčana k zemi, pričom mu blokoval klírens, taká bola túžba Arsenalu, aby sa zápas hral výlučne na pôde Newcastlu. V minulej sezóne, keď mal Newcastle najlepšiu obranu v lige, schopný dosiahnuť Emiráty a vynechať hostiteľov, takéto stretnutie im možno vyhovovalo. Newcastle však nie je tým istým tímom a výhovorka na krízu zranení je slabá.

Newcastle bol porazený proti Emirates

(Getty Images)

Newcastle v útoku nič neponúkol, no ešte horšie bolo nenasadenie. Bez Nicka Popea a Martina Dúbravku, ktorých vylúčila choroba, to bol Karius so svojou nočnou morou z finále Ligy majstrov 2018, kto zachránil Newcastle od ešte tvrdšej porážky. Karius bol možno ušetrený ďalších rozpakov, aj keď to isté sa nedalo povedať o tých, ktorí boli pred ním, keďže úbohý defenzívny rekord Newcastlu od pápežovho zranenia pokračoval. Botmanov komický vlastný gól priniesol Arsenalu vedenie, ale obrana Newcastlu bola proti vzrušujúcej rýchlosti a pohybu Arsenalu socha.

Jorginho, jediná zmena oproti stredu Neskoré smútok v Porte, viedol hru odborne zo stredu poľa Arsenalu a pripravil Saka a Gabriela Martinelliho, aby behali v Newcastli. Odegaard tancoval a krúžil okolo návštevníkov, Declan Rice sa objavil a nové prekvapenie sezóny Arsenalu Ben White vo svojej hybridnej úlohe stredného poľa ťahal za niekoľko povrazov. Kai Havertz strelil jeden, niekoľko ďalších minul, no skvele viedol vedenie a jeho tlak s Odegaardom, ktorý diktoval prekvapivé tempo. Spoločne bol Arsenal nezastaviteľný.

Svoje zohrali aj Emiráty. Newcastle prišiel a chcel zastaviť Artetov tím, ale Arsenal zostal trpezlivý a letel dopredu vo vlnách. Počiatočný odpor Newcastlu zlomili ďalším štandardným gólom, aj keď Newcastlu potreboval viac ako jeden dotyk, aby mu pomohol za čiarou. Karius predviedol parádny zákrok a poprial Gabrielovu hlavičku, ale otočka lopty ho vrátila späť do brány. Livramentov pokus o uvoľnenie sa odrazil do Botmanovho kolena a ten skóroval. Po inkasovaní 18 gólov v predchádzajúcich piatich zápasoch Premier League to bol nešťastný začiatok.

Hlavičku Gabriela odvrátili Livramento a Botman

(Getty Images)

Howeov tím inkasoval v posledných štyroch zápasoch 12 gólov

(Getty Images)

Odpoveď Newcastlu nebola žiadna a Arsenal ju mohol stratiť z dohľadu. Havertz pochoval sekundu Arsenalu z tesnej blízkosti po tom, čo Jorginho zahral skvelú loptu a Martinelliho elektrické tempo potom zachránilo dotyk pred postrannou čiarou, keď Botman nedokázal zavrieť. Stredný obranca sa akoby vzdal, práve keď Howeov tím bol bez života, dohral prvý polčas bez strely na bránu Arsenalu. Schar takmer daroval Arsenalu tretinu, ale zákrok Seana Longstaffa odoprel Havertzovi ďalší dotyk. Martinelli sa presadil po nádhernom zákroku Odegaarda. Saka vyslal strelu, ktorú Karius dobre kryl pri svojej bližšej žrdi.

Karius by zostal v druhom polčase opäť krútiť hlavou: Newcastle sa po reštarte nakrátko zlepšil, napokon dostal strelu na bránu, keď Anthony Gordon otestoval Davida Rayu, a potom, keď vracajúci sa Alexander Isak zarezal dovnútra a vystrelil. Howeov tím však nemal zostať bez cesty späť po tom, čo sa Havertz po bleskovom náraste Saka a Martinelliho rozbehol mimo. Nakoniec sa ujala Saka, tancovala vo vnútri Livramenta a potom vystrelila do vzdialeného rohu. Potom ďalší roh. Tentoraz hlavičku Jakuba Kiwiora odvrátil Lewis Miley.

Arteta si mohol dovoliť urobiť zmeny so svojím tímom o štyri góly a ponúknuť oddych Odegaardovi, Sakovi, Martinellimu a Havertzovi po tom, čo sa zo stredy večera do značnej miery držal svojej základnej zostavy. Toto bola odpoveď. Čo sa týka Newcastlu, hosťujúci fanúšikovia v rohu zostali napriek skóre, výkopu o 20. hodine a dlhému návratu domov jednotní. Na hosťujúcom ihrisku tancovali naplno. V tom čase náhradník a bývalý útočník Joe Willock dostal center od Dana Burna, aby prekonal Raya a jeden odložil. Títo hosťujúci fanúšikovia si však zaslúžili oveľa viac.