Arsenal vs Luton LIVE: Najnovšie správy a zostavy tímov Premier League, zatiaľ čo Bukayo Saka je mimo tímu

Arteta vyzýva hviezdy Arsenalu, aby ukázali vášeň a nadšenie v „najkrajšej časti sezóny“

Arsenal hostiteľ Londýn ako cez týždeň prvá divízia Hry pokračujú dnes večer. Gunners dostali a potenciálne rozhodujúci bod proti Manchestru City Naposledy udržali šampióna na Etihad Stadium bezgólovou remízou, aby si zabezpečili, že zostane vpredu. Tím Pepa Guardiolu v tabuľke.

Tento trojboj o titul zostáva vzrušujúcou záležitosťou a vďaka tomuto žrebu sa Arsenal prepadol pod Liverpool na druhé miesto po tom, čo The Reds v nedeľu porazili Brighton. však Mikel ArtetaAnglickí muži sa môžu dnes večer vrátiť na prvé miesto víťazstvom nad Lutonom, hoci Španiel si bude dávať pozor na tím, ktorý v tejto sezóne narobil top tímom veľa problémov.

Inkasovanie neskorého gólu Tottenhamu Hatters skončili cez víkend v poslednej trojke, ale keďže tím Roba Edwardsa bojuje o to, aby sa vyhli zostupu, v Emirates sa ukážu ako tvrdý súper. Declan RiceTímy rozdelil posledný gól, keď sa stretli na Kenilworth Road v prvom zápase, ale ako dopadne dnešný zápas?

Postupujte podľa všetkých krokov uvedených nižšie a získajte Najnovšie kurzy a tipy tu:

1712165735

Zmeny v tíme Arsenal vs Luton

Veľkou správou je absencia Bukaya Saka v Arsenale, ktorý po minulú nedeľu vystriedal v Manchestri City ani na lavičke.

Mikel Arteta má päť zmien, pretože Thomas Partey štartuje prvýkrát v Premier League od augusta, zatiaľ čo Emile Smith Rowe, Leandro Trossard, Reiss Nelson a Oleksandr Zinchenko vstupujú do základnej jedenástky.

Alfie Doughty bol pre Lutona neistý, ale zotavil sa z klepania na štart. Obranca Reece Burke nie je zapojený a Tahith Chong je len na lavičke náhradníkov.

Jordan Clark a Daiki Hashioka sa vracajú do základnej zostavy, zatiaľ čo stredopoliar Fred Onyedinma absolvuje svoj prvý štart v Premier League.

Mike Jones3. apríla 2024 o 18:35

1712165535

Zostavy Arsenal vs Luton

Arsenal XI: pruh; Blanco, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Partey, Smith Rowe, Odegaard; Nelson, Havertz, Trossard.

Luton XI: Kaminski; Onyedinma, Kabore, Hashioka, Mengi, Doughty; Mpanzu, Barkley, Clark; Townsend, Morris.

Mike Jones3. apríla 2024 o 18:32

1712165147

Arteta oproti Lutonu

“Budeme potrebovať ešte viac (ako v zápase s Manchestrom City),” povedal Mikel Arteta, keď si predstavil, ako sa bude vyvíjať dnešný zápas proti Lutonu.

“Je to po dva a pol dňoch.” (Luton) sú na skutočne dobrom mieste: keď vidíte hry, ktoré hrali, a aj keď nevyhrali, boli naozaj tvrdé.

„Dosiahli sme mimoriadne výsledky proti ďalším dvom tímom, ktoré momentálne vedú tabuľku. “Nie sme prví, čo znamená, že inde sme stratili určité body a to je to, na čo musíme teraz zajtra klásť dôraz.”

Mike Jones3. apríla 2024 18:25

1712164847

Arsenal-Luton

Už je skoro čas, aby vyšli tímové novinky, ihrisko na Emirates Stadium je už pripravené a tento zápas sa začína o 19:30.

Mike Jones3. apríla 2024 o 18:20

1712164547

Žiadne aktualizácie zmluvy s Artetou

Na otázku, či existujú nejaké aktualizácie o jeho zmluvnej situácii, Mikel Arteta odpovedal: „Nie, nič. Som naozaj šťastný. Zmluvu mám ešte rok, to je vo futbale dlhá doba.

„Hráči sú spokojní, klub je šťastný, nie sú žiadne problémy. “Sústredím sa len na zápasy a vyhrávam futbalové zápasy, a to je teraz to najdôležitejšie.”

Mike Jones3. apríla 2024 18:15

1712164247

Mikel Arteta sa viac sústreďuje na honbu Arsenalu za titulmi ako na nový kontrakt

Mikel Arteta je „naozaj šťastný“. Arsenal ale je spokojný s tým, že čaká na diskusie o predĺžení zmluvy, zatiaľ čo sa sústredí na snahu klubu o tituly.

Uchádzači o titul Arsenal sú v tabuľke na druhom mieste. prvá divízia tabuľky, dva body za vedúcim Liverpoolom so zostávajúcimi deviatimi zápasmi, pred hosťovaním v stredu večer trápiaci sa Luton.

Mike Jones3. apríla 2024 18:10

1712163947

Arteta si pamätá spätný zápas

Predchádzajúce zápasy Premier League medzi týmito tímami sa skončili víťazstvom Arsenalu 4:3 na Kenilworth Road a bol to spaľujúci zápas.

Mikel Arteta dostal otázku, čo si zo zápasu pamätá, a odpovedal: „Predovšetkým, aké ťažké bolo vyhrať a aké ťažké to urobili pre všetky tímy.

„Veľká gratulácia Robovi a trénerskému personálu; To, čo dokázali ako klub, je neuveriteľná cesta. Myslím si, že si zaslúžia viac uznania ako ktorýkoľvek iný tím v tejto lige.

„Ako to dokázali a čo odovzdajú ako tím a čo generujú, zajtra to bude naozaj ťažký zápas.

“Bolo to veľmi emotívne a spôsob, akým sme oslavovali, vám hovorí, aký ťažký to bol zápas a koľko sme museli bojovať o body, aby sme vedeli, čo nás zajtra čaká.”

Mike Jones3. apríla 2024 18:05

1712163647

Predstavitelia Arsenalu vs Luton

Craig Pawson bude rozhodovať zápas medzi Arsenalom a Lutonom. Pawson rozdal vo svojich 25 zápasoch tejto sezóny 118 žltých a štyri červené karty.

Tu je oficiálny zoznam dnešného zápasu:

Asistenti rozhodcu: Marc Perry a Steven Meredith

Štvrtý rozhodca: Simon Hooper

Mike Jones3. apríla 2024 o 18:00

1712163347

Posledný výjazd z Lutonu

Luton Town prišiel v priebehu niekoľkých minút od získania rozhodujúceho bodu na štadióne Tottenhamu Hotspur v sobotu, čo by bol hviezdny výsledok pre tím bojujúci o zostup.

Tahith Chong dostal hostí do vedenia po troch minútach pred vlastným gólom Issu Kaborého a neskorým gólom Son Heung-min odsúdil Hatters na porážku.

Môžu sa dnes večer odraziť proti Arsenalu?

Mike Jones3. apríla 2024 o 17:55

1712163047

Frida Maanum, hráčka Arsenalu, po kolapse vylúčila z reprezentácie

Stredopoliar v nedeľu skolaboval na ihrisku bez lopty v 96. minúte zápasu na pôde Molineux, potom sa o sedem minút neskôr pokračovalo. Arsenal zdvihol nad hlavu trofej.

Arsenal povedal, že Maanum sa má dobre, ale Nórsko ju nepozve na ďalšiu reprezentačnú prestávku, keď sa v kvalifikácii o Euro 2025 stretne s Fínskom a Holandskom.

Mike Jones3. apríla 2024 o 17:50